אקיטה-אינו

 רקע כללי:

אקיטה-אינו הוא כלב אשר הגיח לעולמנו הישר מיפן, שם הוא נמצא לראשונה. בעבר, האקיטה-אינו היה כלב אשר בוית על ידי בני האדם, במטרה להיות כלב ציד וכלב לוויה. כיום, כמובן שלא מדובר בכלב ציד בכל צורה, וניתן היום לראות כלבים מסוג זה בבתים של אנשים רבים במדינת ישראל ובעולם כולו.

מאפיינים:

האקיטה-אינו הוא כלב חכם מאוד, וחזק מאוד מבחינה פיזית גם מאידך. הוא נחשב לכלב דעתן יחסית, כלומר, כלב שלא מקבל את המרות של בני האדם לרוב, ובטח שלא לאחר זמן מועט. מאידך, האקיטה-אינו הוא כלב שנחשב לנאמן מאוד לבעלים שלו, ומנגד, חשדן ותקיף מאוד כנגד אנשים זרים. מדובר על כלב שמאוד אוהב להוציא אנרגיות ולשחק עם אנשים, על אף שמדובר על כלב קשוח מאוד מצד שני.

גודל:

אקיטה-אינו הוא כלב שמאופיין בכך שהזנב שלו מתקפל למעלה, כלומר, לכיוון הגב. מדובר על כלב בעל צורה מרובעת יחסית, בעל אוזניים קטנות יחסית לגודלו ומשולשות, זאת כאשר אוזניו נוטות קדימה. מדובר בכלב גדול.

צבעים:

הפרווה של האקיטה-אינו היא פרווה אשר מורכבת בסך הכל משלושה סוגים שונים של פרווה, ועל כן, מדובר בסופו של יום על כלב בעל פרווה צפופה וסמיכה למדי. פרוותו של האקיטה-אינו, היא פרווה אשר לרוב מגיעה בצבעים הבאים לבן, אדום, ומנומר.

התאמה לילדים:

כפי שהצלחנו להבין מקריאת השורות הקודמות, האקיטה-אינו הוא כלב שמחזיק בתכונות לא פשוטות רבות, זאת לדוגמת העקשנות שלא, והעובדה שמדובר על כלב אנרגטי. מנגד, לא מדובר על כלב תוקפן כלפי ילדים, אלא על כלב שאוהב מאוד לשחק ולהיות בחברת ילדים.

מתעניינים באקיטה-אינו? מלאו את הטופס

גלריית תמונות