מידע למתעניינים

לפני, אחרי ובזמן ההטסה - כל המידע

לפני הטסת כלבים לישראל, מה צריך לדעת?

לפני שנגיע עם חברנו הטוב לשדה התעופה בארץ המוצא ונעלה אל המטוס בדילוגים. קודם לכן נצטרך לדאוג לביורוקרטיה הכרוכה בהטסת כלבים לישראל. כגון; רישיון יבוא, טיפולים, השתלת שבב, תעודת בריאות, אישורים ועוד. כעת נפרט…

הטסת כלבים לישראל – כך עושים זאת נכון 

ראשית, ע"פ משרד החקלאות הישראלי, הטסת כלבים לישראל מחייבת קבלת רישיון יבוא שאושר ע"י מנהל השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות הישראלי. הכלב צריך להיות לפחות בן 4 חודשים וחייב לעבור חיסון נגד כלבת, תילוע ונוגדני כלבת (בדיקות דם) – כל זה צריך להיעשות ע"י הווטרינר הממשלתי בארץ המוצא. 

בנוסף, הווטרינר הממשלתי צריך להנפיק עבורכם תעודת בריאות חתומה על ידו כאשר זו הונפקה עד 10 ימים טרם מועד ההטסה. 

כמו כן, תעודת הבריאות צריכה לכלול את האישורים הבאים: אישור שבעל החיים נבדק ואינו מראה סימני זיהום או כל מחלה מדבקת אחרת. אישור כי חיסון הכלבת התבצע בטווח ה-12 חודשים שקדמו לנסיעה, וחלף לפחות חודש מיום החיסון ועד הגעת הכלב לישראל. אישור כי רמת נוגדני הכלבת תקינה ע"פ הסטנדרט העולמי.

לבסוף, יש לשלוח את האישורים והתעודות (מתורגמים לשפה האנגלית) אל השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות הישראלי. חשוב לקחת בחשבון את משך זמן ההתכתבות מול הגוף הממשלתי.

הטסת כלבים

בזמן ההטסה, חשוב לדעת

בשדה התעופה של מדינת המוצא תצטרכו להגיע לטרמינל הקרגו (ולא לטרמינל הנוסעים). שם תחפשו את עמיל המכס של אותה חברת תעופה איתה אתם מטיסים את כלבכם. תתבקשו להציג בפניו את כלל האישורים והמסמכים הנדרשים במסגרת תהליך הטסת כלבים לישראל עליהם דיברנו בפסקה הקודמת.

בנוסף, תציגו את גור הכלבים ואת כלוב ההטסה. עמיל המכס יוודא כי הכלוב עומד בתקנות שנקבעו ע"י ארגון חברות התעופה הבינלאומי (IATA).

תקנות הארגון ברורות ומחמירות מאוד בנושא קניית כלבים וביחס הטיפול בבעלי החיים בזמן ההטסה. התקנות דורשות מכל חברות התעופה להתייחס ברכות ובזהירות רבה לכלבים אשר מועברים במשלוח אווירי (קרגו).

זכרו, במקרה הזה הגודל דווקא כן קובע – כלוב ההטסה חייב להיות בגודל הנכון בהתאם לגודל הכלב, כך שזה מבטיח נוחות ראויה בזמן הטסת כלבים לישראל. שימו לב שהכלוב לא בנוי מרשתות ושאינו על גלגלים. אחרת, תקבלו סירוב.

לאחר שתעברו בשלום את עמיל המכס, במקרה הטוב  הוא ינפיק עבורכם שטר מטען ואם אין ביכולתו לעשות זאת (יש מצב כזה), תבדקו עם חברת התעופה האם היא מוכנה להנפיק עבורכם את השטר ללא עמיל מכס (ישנן חברות שמוכנות ואחרות שלא) – אבל בואו נשמור על אופטימיות:) 

הטסת כלבים לישראל

הגענו לישראל, מה עכשיו?

אם בארץ המוצא התהליך לקח מספר שעות.. תהליך הכניסה לישראל יהיה (לפחות) כפול בזמן. הסיבה לכך היא שתצטרכו לעבור דרך מספר גורמים שונים בכדי לשחרר את חברכם הטוב מהמכס. 

נתחיל בתשלומים וסגירת קצוות מול חברת התעופה, תשלומי מע"מ, מכס,  בדיקה וטרינרית אצל וטרינר מוסמך מטעם משרד החקלאות ולבסוף תשלומים עבור שהייתו של הגור בשדה התעופה עד שחרורו המלא. 

לאחר שתסיימו בגבורה (אני מקווה) את כל התהליך, תוכלו להתחבק ולהתאחד (סוף סוף בשקט) עם אהובכם החדש 🙂 אני כבר מתרגשת בשבילכם…

תהליך כניסת כלבים לישראל

היי, קוראים לי ולדה...

אני שמחה שהגעתם לאתר שלי ומקווה שהתוכן עוזר לכם בשלב החשוב בו אתם נמצאים. בתור מישהי שכל-כך רצתה גור מסוים והתאכזבה מהסטנדרט הנמוך והעלויות הגבוהות שמציעים לנו בארץ, אני מבינה ללבכם. 

הגדרתי לעצמי חזון שכיום אני ממשת והוא לאפשר לכל אחת ואחד את הגור החלומי שאותו היא או הוא כל-כך רוצים. 

שירות הבוטיק של רביבלושן דוגס אותו אני מספקת ללקוחותיי, כמו הטסת כלבים לישראל, מוריד מעליהם את ההתעסקויות הכרוכות בהטסה ומבטיח גור חלומי שעונה בדיוק על הציפיות ולא פחות מכך. אני כאן כדי להעניק לכם שירות מקיף ומלא אמפתיה ואני אפילו לא מצפה מכם להאמין לי (בשלב הזה), אבל תאמינו למה שהלקוחות שלי מספרים.

Revivolution Dogs - יבוא כלבים מחו"ל והטסה לישראל

הפעילות שלנו מפוקחת!

ההתאחדות העולמית לכלבנות FCI

ההתאחדות העולמית לכלבנות FCI

משרד החקלאות הישראלי

משרד החקלאות הישראלי

ABKC Nationals

ABKC Nationals