בורדר קולי

רקע כללי:

הבורדר קולי הוא גזע כלבים ביתי, אשר בוית על ידי בני האדם בסקוטלנד בפעם הראשונה. הסיבה לכך שהוא עבר תהליך של ביות היא בכדי שיוכל ליסייע לבני האדם למטרות צאן. כיום, מדובר על כלב שעדיין משמש בני אדם בעיקר למטרות אלה, ויחד עם זאת עושים בו שימוש גם למטרות בתחום החקלאות. ניתן למצוא אותו בעיקר באזורי אוסטרליה, ניו זילנד, וכיוצא בזאת.

מאפיינים:

הבורדר קולי הוא כלב אשר מאופיין בחוכמה והאינטליגנציה הגבוהים שלו. כלב זה הוא כלב שאוהב מאוד שטחים גדולים ופתוחים, והוא זקוק למשחקים קבועים באופן יום יומי. בדיוק בגלל זה, לא מדובר למעשה על כלב אשר יכול להתאים למחיה בדירות קטנות וצפופות. הבורדר קולי הוא כלב שנקשר למשפחה שלו, והוא חביב מאוד על ילדים, ולכן, הוא גם עשוי לפתח חרדות נטישה כאשר הוא נקשר בצורה עמוקה למשפחה שלו. במידה והבורדר קולי משמש אתכם במהלך היום למטרות עבודה, לדוגמת מטרות חקלאות, מומלץ להאכיל אותו במזון מיוחד ומזין יותר, מזון שמתאים לעבודה קשה ומאתגרת שמובילה לכך שהוא מוציא המון אנרגיה במהלך היום.

גודל:

הבורדר קולי הוא כלב בגודל בינוני, זאת כאשר מדובר על גזע כלבים אשר מאופיין ברגליים חזקות וקטנות, ומבנה גוף שרירי למדי. בורדר קולי בוגר, עשוי להגיע למשקל של עד ל20 קילוגרמים במקסימום, ולגובה מקסימלי של 56 סנטימטרים בממוצע. אוזניו של הקולי בורדר הן אוזניים עומדות.

צבעים:

הבורדר קולי הוא כלב בעל פרווה שחורה, חומה, או לבנה, זאת כאשר מדובר על פרווה בעלת שכבה כפולה – שכבה אחת המשמשת להגנה מפני גשמים, ושכבה שניה המשמשת לחימום.

התאמה לילדים:

הבורדר קולי הוא כלב אשר נחשב לנהדר עם ילדים, ועל כן, אין שום צורך לחשוש מהישארות של הילדים לבד עם גזע הכלבים הזה.

מתעניינים בבורדר קולי? מלאו את הטופס

גלריית תמונות