ברניז

רקע כללי:

הברניז, או על פי שמו הרשמי – ברנר זננהונד, הוא גזע כלבים שהמקור שלו הוא באלפים השוויצרים. מדובר על כלב אשר מגיע אלינו הישר משושלת מאוד מאוד גדולה של כלבים גדולים, שהמוצא של כלבים אלה הוא במרכז אירופה. המקור של גזע כלבים זה, זה כלבים אשר שימשו בעבר ככלבי משק, שמסייעים בחקלאות ובמשק הבית הכללי. בשנת 1908, הברניז קיבל את ההכרה שלו בתור גזע הכלבים הלאומי של מדינת שוויץ.

מאפיינים:

הברניז הוא כלב סקרן, ואחד הדברים האהובים עליו זה לחקור דברים חדשים שאינם ידועים עבורו. לרוב, מדובר על כלב שקט מאוד, אך כאשר הוא נמצא בחברת ילדים, הוא מתחיל טיפה להיות נמרץ יותר. הברניז הוא לא כלב אשר מראה חיבה רבה מידי, ומדובר על כלב רגוע לרוב.

גודל:

הברניז הוא כלב גדול למדי, בעל מבנה גוף חזק וחסון. הקווים המעגליים בגופו של הברניז, הם קווים שמבדילים את גזע הכלבים הזה מגזעי כלבים אחרים ושונים שהגיעו מאותו האזור הגיאוגרפי, כלומר ממרכז אירופה, לאורך השנים. הברניז הוא כלב בעל פרווה כפולה ועבה, אך היא אינה קיימת על אזורי הברכיים והצוואר של כלב זה. הברניז, הוא כלב בעל פרווה חיצונית קצרה ושטוחה, זאת כאשר הפרווה הפנימית של גזע כלבים זה הינה פרווה רכה ונעימה, בעל מבנה צפוף חמדי. ממוצע הגודל של כלב זה הוא עד ל-71 סנטימטרים במקסימום, ומשקל של עד ל- 60 קילו במקסימום אצל כלבים זכרים מגזע זה.

צבעים:

הפרווה של הברניז יכולה להגיע בשלושה צבעים סך הכל – שחור, לבן, וחום.

התאמה לילדים:

הברניז הוא כלב סובלני לילדים, ועל כן לא צריך להיות חשש בלגדל את גזע הכלבים הזה לצד ילדים בבית.

מתעניינים בברניז? מלאו את הטופס

גלריית תמונות