ג'ק ראסל

רקע כללי:

הג'ק ראסל הוא כלב מוכר מאוד, והוא מוכר בזכות העובדה שהוא אחד מכלבי הבית הקטנים ביותר בגודלם. המקור של כלב הג'ק ראסל, הוא בתור כלב אנגלי ששימש לציד של שועלים. הג'ק ראסל הוא כלב אשר מאופיין ומוכר בעיקר בזכות אומץ הלב והקשיחות הגדולים שלו (שלא בהתאמה לגודלו הקטן) וחוש הריח המפותח למדי שלו, דברים אשר הובילו כלבי ג'ק ראסל רבים להיות בסופו של דבר כלבי משטרה. אולם, ג'ק ראסל הוא כלב נהדר שמתאים גם לגידול במשפחה, גידול לצד ילדים, ומדובר על כלב שדי פשוט לאלף.

מאפיינים:

מבחינת האופי של כלבי הג'ק ראסל, מדובר על כלבים מאוד ידידותיים, מאוד נמרצים, כאלה שמאוד אוהבים לרוץ, לשחק, ובעיקר להוציא מצבורי אנרגיה שטמונים בהם. מדובר על כלב סופר פעלתן, אשר אוהב ומתאים למחיה לצד ילדים. כמו כן, מדובר על אחד הכלבים החכמים ביותר. ניתן לגדל את הג'ק ראסל גם בדירה וגם בבית קרקע עם חצר, אך יש להבטיח הוצאת אנרגיה רבה, ספורט, ומשחקים רבים, על מנת שכלב זה יהיה רגוע באופן יום יומי.

גודל:

הג'ק ראסל הוא סך הכל כלב קטן מבחינה פיזית, על אף שהפוזה שלו יכולה להיות קשוחה או מאיימת מידי פעם. כלב ג'ק ראסל בוגר עשוי להגיע למשקל מקסימלי של 10 קילו, ולגובה מקסימלי של 38 סנטימטרים בסך הכל.

צבעים:

בדרך כלל, הפרווה של הג'ק ראסל היא פרווה אשר מגיעה בצבע לבן, עם כתמים בצבעים שחורים או בצבעים חומים.

התאמה לילדים:

הג'ק ראסל הוא כלב נמרץ שנחשב לנהדר עם ילדים. הוא מאוד אוהב את הילדים הצעירים, ויכול לבלות איתם זמן רב במשחקים שונים ובפעלולים למיניהם. יש לקחת את הג'ק ראסל לטיולים רבים להוצאת אנרגיה, רצוי עם ילדים.

מתעניינים בג'ק ראסל? מלאו את הטופס

גלריית תמונות