דוברמן

רקע כללי:

הדוברמן הוא כלב בגודל בינוני עד גדול, אשר מאופיין במבנה גוף אלגנטי ושרירי למדי. בעבר, הדוברמן  נחשב לכלב בעל מוניטין שלילי מאוד בעיקר בגלל האגרסיביות הגדולה שהייתה מאפיינת את הכלב הזה לאורך ההיסטוריה. אולם, מאז ועד היום בני האדם ערכו מספר שינויים גנטיים בכלב זה, באמצעות תהליכים של הרבעה, כך שהאופי של הדוברמן שונה במעט כיום. כיום, הדורבמן הוא אינו כלב תוקפני כפי שהיה בעבר, והוא מתאים בתור כלב משפחה קלאסי. מכיוון שעד היום נשארה אצל הדורמן תכונת האופי של החשדנות, עד היום מדובר על כלב שמשמש כוחות ביטחון רבים ברחבי העולם.

מאפיינים:

הדוברמן הוא כלב רגיש מאוד, המאופיין בחוכמה רבה מאוד. האופי של כלב הדוברמן הוא בתור כלב אשר נאמן למשפחתו, ויציב מאוד בסך הכל. הדוברמן הוא כלב שמאוד אוהב ומאוד נאמן למשפחה שמגדלת אותו, והוא מחפש קירבה למשפחה שלו כל הזמן. הוא נחשב לכלב חשדן כלפי אנשים זרים, אך כל עוד הוא לא ירגיש מאוים מהאדם הזר שמולו, הוא לא אמור לתקוף אותו. מדובר על כלב אנרגטי מאוד, כזה שחייב לחיות בשטח ביתי חיצוני גדול ופתוח, והוא זקוק ללפחות 3 טיולים משמעותיים כל יום, הכוללים ריצה ושריפה של מאגרי אנרגיה רבים.

גודל:

הדוברמן הוא כלב בינוני-גדול, אשר מוכר בזכות המראה המרשים שלו. יש לו מבנה גוף שרירי ומרשים מאוד, וכאשר הוא בוגר בגילו, הוא עשוי להגיע למשקל ממוצע של כ40 קילו, ולגובה של עד 70 סנטימטרים במקסימום.

צבעים:

לרוב, כלבי דוברמן מגיעים עם פרווה בצבעים הבאים – שחור, חום, או אפילו "כחול".

התאמה לילדים:

הדוברמן הוא כלב אגרסיבי מאוד, ולכן, הוא יכול לפגוע בילדים כאשר הם משחקים יחדיו. אולם, הדוברמן לא מתכוון לפגוע בילדים, והוא סך הכל מנסה להראות חיבה כלשהי.

מתעניינים בדוברמן? מלאו את הטופס

גלריית תמונות