דני ענק

רקע כללי:

למרות השם של כלב הדני הענק, מדובר על כלב שארץ המוצא שלו היא גרמניה, ולא דנמרק כמובן. בגרמניה, ארץ מוצאו של הדני הענק, התפקיד העיקרי של כלב זה היה לצוד חזירי בר. כלב הדני הענק נמנה תחת חמשת גזעי הכלבים הכי גדולים בעולם כולו, ועל אף כל נתוניו הפיזיים המרשימים והגדולים, הוא ידוע בזכות היותו כלב עדין למדי.

מאפיינים:

הדני הענק הוא כלב שמאופיין בראש ובראשונה בעובדה שמדובר על כלב מאוד מאוד מסור ונאמן לבעלים שלו, למעשה – מדובר על אחד מהכלבים הכי נאמנים שקיימים כיום בעולם. הדני הענק הוא כלב ידידותי מאוד, אשר מתאים למשפחות מרובות ילדים, ומדובר גם על כלב חכם מאוד. מפאת גודלו העצום של הדני הענק, מדובר על כלב שפחות מתאים למחיה בדירות קטנות וצפופות, והוא יותר מתאים לבתי קרקע רחבים, בעלי חצרות גדולות ומרווחות.

גודל:

הראש של כלב הדני הענק הוא ראש רחב מאוד, השיער שלו הוא שיער קצר מאוד, ומבנה השיניים שלו הוא מבנה של שיניים חזקות ועצומות למדי. הצוואר והכתפיים של כלב הדני הענק הם שריריים ובנויים היטב, ומבנה גופו ככלל הוא מבנה גוף אצילי ומרשים.

צבעים:

פרוותו של כלב הדני הענק, היא פרווה אשר מגיעה לרוב בצבעים הבאים – שחור, לבן, חום, וחום עם כתמים שחורים.

התאמה לילדים:

כלב הדני הענק הוא כלב מאוד רגיש וידידותי לילדים. במשפחות רבות, הוא מוצא את עצמו בצורה יוצאת דופן לצד ילדי הבית. אולם, כאשר מדובר על ילדים קטנים מאוד, עלינו להשגיח עליהם לצד הדני הענק, שכן בשל גודלו הענק הוא יכול (כמובן שללא כוונה ובטעות לגמרי) לפגוע בילדים קטנים כאשר הוא לא מודע לכוחו.

מתעניינים בדני ענק? מלאו את הטופס

גלריית תמונות