וולש קורגי

רקע כללי:

גזע הוולש קורגי, אשר נקרא גם רק "קורגי", הוא גזע כלבים אשר ניתן לחלק אותו לשני תתי גזעים שונים – הפמברוק והקרדיגן. מדובר על שני תתי גזעים אשר דומים בצורה גדולה מאוד במראה החיצוני שלהם, חוץ מהעובדה שלקרדיגן קורגי, ישנו זנב ארוך יותר מהפמברוק קורגי, וכלל, תת גזע הזה מחזיק במבנה גוף גדול יותר, פרווה בעלת אורך רב יותר, ומדובר על תת גזע שובב יותר מבחינת ההתנהגות שלו. הקורגי, הוא גזע כלבים בגודל בינוני.

מאפיינים:

אחד ממאפייני האופי הגדולים והבולטים ביותר אצל גזע הוולש קורגי, זה העובדה שמדובר על כלבים בעלי אנרגיה יוצאת דופן, וככלל, מדובר על כלבים חביבים למדי. הוולש קורגי אוהב מאוד מאוד להשתולל ולשחק, והוא עשוי לדרוש משחק חביב כמעט בכל רגע נתון ביום. הנקבה של הוולש קורגי, היא רגועה הרבה יותר, וככלל היא נחשב להרבה יותר מאוזנת מבחינת האופי ומבחינת האנרגיה שטמונה בה. וולש רוגי מאולף, מהווה את כלב המשפחה האידיאלי ביותר מכל גזעי הכלבים שקיימים.

גודל:

הקורגי הוא כלב בינוני מבחינת הממדים שלו. כלב קורגי בוגר, עשוי להגיע למשקל מקסימלי של עד 15 קילוגרמים, ולגובה ממוצע של כ30 סנטימטרים. מבנה הגוף של הקורגי הוא מבנה גוף מוצק למדי, הגוף שלו ארוך מאוד, האוזניים שלו תמיד זקופות, והאף שלו מחודד בצורתו.

צבעים:

כלבי קורגי מגיעים כמעט תמיד בצבע חום, הכולל כתמים לבנים על גביו.

התאמה לילדים:

הוולש קורגי נחשב לאחד מהכלבים הנהדרים ביותר בכל הנוגע להתאמה לילדים. מדובר על גזע שמתאים מאוד לילדים, הוא אוהב לשחק יחד איתם ולהשתולל איתם, והוא לעולם אינו נובח או נושך את הילדים כאשר הוא משחק איתם.

מתעניינים בוולש קורגי? מלאו את הטופס

גלריית תמונות