כלב דלמטי

רקע כללי:

על פי כל ההשערות הקיימות, הכלבים הדלמטים הגיעו ממחוז דלמטיה שנמצא במה שנקרא כיום קרואטיה. במהלך הדורות, הכלבים הדלמטים הפכו מלהיות כלביי ציד, לכלבי ליווי הרצים לצד כרכרות סוסים. בשורה התחתונה – הכלבים הדלמטים מאופיינים בהיותם כלבים נמרצים בעלי אנרגיה רבה ומרובה. כיום, הכלבים הדלמטים נחשבים לאחד מסוגי הכלבים הכי פופולאריים והכי מבוקשים לגידול ביתי בעולם כולו. הכלבים הדלמטים מוכרים בעיקר בזכות סימן ההיכר המרכזי שלהם, הלא הוא נקודות שחורות המופיעות על גבי פרוותם הלבנה, דבר שנותן לכלבים הדלמטים מראה נדיר ביופיו.

מאפיינים:

הכלב הדלמטי הוא כלב פעלתן מאוד, מהיר מבחינת זריזותו, ויותר מהכל – מדובר על כלב חכם ואינטליגנט למדי. הכלב הדלמטי, נוטה להיות כלב חסר שקט, ודומיננטי מאוד במקומות אליהם הוא מגיע. בזכות הנמרצות הרבה שלו, והאהבה שלו למשחקים שטותיים, הכלב הדלמטי הפך להיות עם השנים כלב שמתאים מאוד לגידול ביתי בחיק המשפחה.

גודל:

הכלב הדלמטי הוא כלב בינוני למדי בגודלו – לא מדובר על כלב קטן מאוד, ולא על כלב ציידים גדול ומרשים. גודלו של כלב דלמטי בוגר, הוא לרוב הגודל הבא – כ30 קילו לכלב זכר בוגר, ועד ל60 סנטימטרים מקסימום מבחינת גובה.

צבעים:

פרוותו של הכלב הדלמטי, או יותר נכון צבע הפרווה של הכלב הדלמטי מהווה את סימן ההיכר המרכזי שלו, והוא – פרווה לבנה המכילה כתמים שחורים רבים.

התאמה לילדים:

על אף העובדה שמדובר על כלב נמרץ שאוהב משחקים בחברתם של בני אדם, כולל משחקים בחברתם של ילדים, הכלב הדלמטי לעתים לא מודע לכוח הרבה והעצום שלו. בשל כך, מומלץ להשגיח על ילדים קטנים הנמצאים בחברתם של הכלבים הדלמטים, על אף שלא מדובר על כלב תוקפני כלפי ילדים, והוא בסך הכל נחשב לכלב נהדר בחברתם של ילדים, בטח שילדים בוגרים יותר.

מתעניינים בכלב דלמטי? מלאו את הטופס

גלריית תמונות