מסטיף טיבטי

רקע כללי:

המסטיף הטיבטי, הוא כלב שהמוצא שלו הוא משבטים שנדדו באזורים שונים במזרח אסיה, זאת לדוגמת – סין, הודו, נפאל, טיבט, וכיוצא בזאת. בעבר, הוא שימוש את בעליו באזורים אלה בתור כלב להגנה עצמית, זאת כאשר הוא היה שומר בעיקר על עדרי צאן של בעליו. המסטיף הטיבטי המקורי הוא כלב אשר נכחד כבר למעלה מאלף שנים, אך הכלב הטיבטי הנוכחי, הוא כלב אשר דומה לאותו הכלב ההיסטורי – גם מבחינת ההתנהגות, וגם מבחינת המראה החיצוני. כלב זה, הגיע למערב ככל הנראה על ידי ההמלכה האנגלית, שהביאה לבריטניה 2 כלבים מסוג זה.       

מאפיינים:

על אף הנראות המאיימת והגדולה שלו, המסטיף הטיבטי נחשב לאחד הכלבים הכי עדינים והכי חמודים שקיימים בעולם כולו. מדובר על כלב ביתי, משפחתי, כזה שאוהב מאוד ילדים, ובעל חוכמה ותבונה רבים מאוד. מדובר על כלב נאמן מאוד אשר נקשר בצורה עמוקה מאוד לבעלים שלו. המסטיף הטיבטי הוא כלב שמאוד פתוח לסביבה, כולל לאנשים זרים, ומדובר על כלב אנרגטי מאוד, ופעלתן למדי. בשל גודלו הרב, חשוב לגדל כלב מסטיף טיבטי בבית רחב מאוד, ורצוי בית עם חצר.

גודל:

מבחינה פיזית, כלב המסטיף הטיבטי נחשב לכלב גדול מאוד. כלב זכר טיפוסי, ינוע בין גובה של 45-73 סנטימטרים, ויגיע עד למשקל מקסימלי של 54 קילוגרמים. מבנה הגוף של המסטיף הטיבטי הוא מבנה גוף גדול מאוד, המאופיין בעובי רב, רגליים ועיניים קצרות מאוד, ופרווה עבה, סמיכה, שמכסה את כל הגוף של כלב זה – כולל את הפנים שלו.

צבעים:

צבע הפרווה של המסטיף הטיבטי הוא – שחור, חום, אפור, ואדום.

התאמה לילדים:

המסטיף הטיבטי טוב מאוד עם ילדים, אך מומלץ להרחיק אותו מתינוקות, בשל גודלו הרב.

מתעניינים במסטיף טיבטי? מלאו את הטופס

גלריית תמונות