פומרניין

רקע כללי:

המקור של גזע הפומרניין, אחד הגזעים היוקרתיים והנחשקים בעולם כולו, הוא ככל הנראה מכלבי השפיץ, שהמקור שלהם הוא מגרמניה. השם של כלבי הפומרניין, קרוי על שם מחזור פומרניה, הנמצא במרכז אירופה. הפומרניין, הובא למרכז העניינים על ידי משפחות המלוכה באירופה במאה ה-17, וכיום, הוא נחשב לאחד מגזעי הכלבים הכי מבוקשים בעולם כולו.

מאפיינים:

אולי זה יפתיע אתכם – אבל על אף הגודל הקטן והזעיר של הפומרניין, מדובר על כלב שמחזיק בידיו תכונות אופי של – עקשנות, דומיננטיות, וחוזק רב. כלב זה מחזיק בשילוב נדיר של תכונות אופי כמו – אומץ לב, חשדנות, וערנות גדולה, דבר שמסייע לו לשמור על הטריטוריה שלו, ולמעשה, על אף שמדובר על אחד הכלבים הכי מתוקים והכי קטנטנים – הפומרניין הוא שומר נהדר לכל בית.

גודל:

כלבי פומרניין הם כלבים קטנים מאוד. כלב פומרניין זכר בוגר, מגיע בסך הכל למשקל מקסימלי של 2.8 קילו, ולגובה של כ22 סנטימטרים בסך הכל. לגזע הפומרניין יש צוואר יחסית קטן וקצר. ומבנה ראש קטן גם כן. גם הגב, הרגליים, והאוזניים של הפומרניין הן קטנות וקצרות. לכלב הפומרניין ישנו זנב מרשים מבחינת המראה שלו, והאוזניים של הפומרניין ממוקמות במקום גבוה יחסית על הראש שלו.

צבעים:

הפרווה של כלבי הפומרניין היא פרווה כפולה, זאת כאשר השכבה הרכה של פרוות כלבי הפומרניין היא שכבה רכה ונעימה למגע, והשכבה החיצונית של הפרווה של כלבים אלה היא לא נעימה מבחינת המגע. הפרווה של כלבי הפומרניין, מגיע בגוונים שונים, לדוגמת – דבש, חום, שחור, אדמוני, לבן – או שילוב בין כל הצבעים האלה.

התאמה לילדים:

הפומרניין הוא כלב שמאופיין בשמחת חיים גדולה. הוא ידידותי מאוד לכלבים, אך בבית מרובה ילדים, מומלץ לגדל גם נקבה של הפומרניין.

מתעניינים בפומרניין? מלאו את הטופס

גלריית תמונות