פפיון

רקע כללי:

גזע כלבי הפפיון, הוא גזע כלבים שקשור לגזע כלבים אחר – גזע הספנייל. מדובר על כלב קטן מראה, שמקבל לעתים קרובות את הכינוי הבא – כלב סנאי, בשל המראה המיוחד והזעיר שלו. גזע הפפיון נחשב לאחד מגזעי הכלבים האלגנטיים, העדינים, ומלאי היופי והקסם הגדולים שקיימים.

מאפיינים:

אחד הנתונים המעניינים לגבי כלבי הפפיון, זה העובדה שכלב הפפיון ממוקם במקום הראשון מבין כל כלבי התערוכות בעולם. השילוב של – צייתנות מדהימה לפקודות, יכולות ספורטיביות מרשימות, ומראה חיצוני מרשים – הובילו את כלב הפפיון לזכייה בתואר הזה. הפפיון הוא כלב בעל תכונות של אומץ, ומדובר על כלב מבדר מאוד, וקשוח בסך הכל באופי שלו.

גודל:

כלב פפיון בוגר מגיע למשקל מקסימלי של ארבעה קילו, זאת כאשר הגובה המקסימלי של כלב פפיון זכר הוא כ28 סנטימטרים בסך הכל. לכלבי הפפיון, ישנה פרווה ארוכה מאוד שעשויה משי, וזנב עבה מאוד שמופיע בצורה מעוקלת סביב לגב של כלב זה. כלב הפפיון הוא כלב בעל אוזניים גדולות למדי, המופיעות בצורההדומה לצורה של כנפי פרפר, והן למעשה סימן ההיכר המרכזי של כלבי הפפיון. כלבי הפפיון מחזיקים בידם בזנב נוצתי מאוד, שמסתלסל סביב הגב של כלב זה, ובזכות הזנב המפורסם שלו, כלב הפפיון זכה בשם כלב סנאי.

צבעים:

הפרווה של כלבי הפפיון היא פרווה איכותית למדי, בעלת מגע נעים של סאטן. הצבע של פרוות הפפיון, הוא לרוב צבע לבן, זאת כאשר מופיעים כתמים עם צבעים כהים כלשהם – שחור, חום, וכיוצא בזאת. צבע הכתמים על פרוות הפפיון, הוא צבע שמכסה לרוב את העיניים של כלב הפפיון בכתם אחד גדול ואחיד.

התאמה לילדים:

כלב הפפיון הוא בסך הכל טוב עם ילדים, אולם מומלץ להשגיח על ילדים קטנים מאוד הנמצאים בחברתו.

מתעניינים בפפיון? מלאו את הטופס

גלריית תמונות