צ'יוואווה

רקע כללי:

כלבי הצ'יוואווה הם כלבים קטנים בעלי ראש עגול, הדומה לצורה של תפוח, ופרצוף קטנטנן וזעיר למדי, אשר קטן מבחינת גודלו בצורה יחסית לראש המחודד של כלב זה. האוזניים של כלב הצ'יוואווה הן אוזניים זקופות, גדולות, ומרשימות יחסית לגדולו, וגם העיניים של כלב זה הן עיניים גדולות מאוד. לכלב הצ'יוואווה יש גוף מרשים וחזק מבחינה שרירית, והוא מחזיק בידיו פרווה מבריקה וחלקה מבחינת המראה שלה. הפרווה של הצ'יוואווה באזור הגוף היא ארוכה יותר מהפרווה שלו באזור האוזניים או באזור הראש שלו.

מאפיינים:

הצ'יוואווה מאופיין בתור כלב מסור מאוד לבעלים שלו, ובנוסף, מדובר על כלב אינטליגנטי מאוד, אנרגטי ותוסס, ובנוסף, מדובר על כלב מקסים למדי. הבעיה המרכזית עם הצ'יוואווה זה שהם לרוב בוחרים בן בית או במקסימום שני בני בית, אותם הם אוהבים יותר מאת שאר בני הבית. כלבי הצ'יוואווה הם כלבים שדורשים חיבה רבה. הצ'יוואווה הוא כלב סקרן מאוד, ובזכות הסקרנות הייחודית הזאת, כלבי הצ'יוואווה מצליחים למשוך לרוב את תשומת הלב של בני האדם בקלות רבה. כלבי הצ'יוואווה לא מסתדרים לרוב עם כלבים אחרים, ובשל העובדה שלצ'יוואווה יש ביטחון עצמי גבוה למדי, הוא יכול להיכנס לעימותים לא נעימים בכלל עם כלבים אחרים.

גודל:

גזע הצ'יוואווה הוא גזע כלבים הידוע בשל היותו כלב קטן ממדים. כלב צ'יוואווה בוגר עשוי להגיע בסך הכל למשקל של שלושה קילוגרמים, ולגובה מקסימלי של 20 סנטימטרים.

צבעים:

כלבי צ'יוואווה יכולים להגיע בצבעים רבים, לרבות הצבעים – חום, לבן, ושילוב של 2 הצבעים הללו.

התאמה לילדים:

כלבי הצ'יוואווה הם אינם כלבים אשר מתאימים לגידול בבית עם ילדים קטנים, בשל העובדה שהם יכולים להיפגע בקלות על ידי ילדים קטנים אלו.

מתעניינים בצ'יוואווה? מלאו את הטופס

גלריית תמונות