רועה אוסטרלי

רקע כללי:

הרועה האוסטרלי מוכר גם בתור כלב עם כינוי נוסף – "בעל עין הרפאים", כינוי שניתן לו בזכות העובדה שלכלב הזה יש עיניים עם צבע בהיר – ירוק, כחול, או לעתים חום בהיר. בנוסף, הרועה האוסטרלי יכול להגיע גם עם שתי עיניים בצבעים נבדלים, דבר שמוסיף מאוד למראה החיצוני הייחודי של גזע הכלבים הנהדר הזה.

מאפיינים:

הרועה האוסטרלי הוא כלב אנרגטי מאוד, ומצד שני מדובר על כלב חכם מאוד הנחשב לאחד מגזעי הכלבים החכמים ביותר בעולם. מדובר על כלב ביישן מאוד בקרבת אנשים זרים, אבל בסופו של דבר הרועה האוסטרלי מצליח להיפתח ולגעת גם בליבם של אורחים ושל אנשים זרים. הרועה האוסטרלי הוא כלב שחובב מאוד משחקים, ועל כן, הוא נחשב לכלב משפחה נהדר. רועה אוסטרלי לא מעולף, עשוי להשתמש בנשיכה ככלי למשחק, אולם, במידה שמחנכים אותו מגיל צעיר להפסיק עם ההרגל הזה, הוא עשוי להפסיק בצורה מיידית. מדובר גם על כלב שמירה נהדר, ששומר בצורה קנאית על בני המשפחה שלו.

גודל:

מבנה הגוף של הרועה האוסטרלי הוא מבנה גוף בינוני למדי, זאת כאשר מדובר על כלב ארוך יותר מאשר שהוא גבוה. כלב רועה אוסטרלי טיפוסי בוגר, מגיע למשקל ממוצע של כ25 קילוגרמים, ולגובה ממוצע של כ52 סנטימטרים, דבר שמייצב אותו עוד יותר בתור כלב בינוני מבחינת הגודל שלו.

צבעים:

הפרווה של כלב הרועה האוסטרלי היא פרווה בינונית, בעלת כתמים רבים, ומגוונות באורכה. הפרווה של הרועה האוסטרלי עשויה להגיע עם כתמים בצבעים הבאים – כחול, אדום, שחור, או חום. מגוון הצבעים הרחב הזה, מעניק לכל כלב רועה אוסטרלי מראה חיצוני ייחודי ונהדר.

התאמה לילדים:

הרועה האוסטרלי הוא פשוט כלב נהדר בחברתם של ילדים!

מתעניינים ברועה אוסטרלי? מלאו את הטופס

גלריית תמונות