5 דברים שחשוב לבדוק לפניי קניית כלב

אנשים רבים מעדיפים לבצע קניית כלב גזעי על פני אימוץ כלב מהכלביה, בגלל מגוון סיבות שונות. אבל אם כבר החלטתם להשקיע - חשוב שתעשו זאת בצורה נכונה, כדי שתהיה לכם התאמה מושלמת בין הגזע של הכלב לבין אורח החיים שלכם, כדי שיהיה לכם כלב בריא לשנים ארוכות וכדי שתהנו מכל רגע בחברתו של החבר החדש במשפחה. 

צוות רביבולושן דוגס מתמחים בהתאמה מדויקת של כלבים למשפחות שלהם ואיתור כלבים גזעיים ברמה גבוהה ברחבי העולם מסבירים - מה לבדוק לפני קניית כלב?

התאמה של גזע הכלב לאורח החיים שלכם

זה אולי נראה לכם טריוויאלי לבחור כלב גזעי כי הוא נראה יפה וחמוד, או מרשים וגדול. אבל כלבים גזעיים שונים מגיעים עם אופי שונה ועם צרכים שונים, שיכולים להשפיע על הצלחת השידוך בינו לבינכם. לכן חשוב לבדוק אם זה כלב שמתאים לגדל בתוך דירה קטנה, או שהוא צריך להיות בחוץ, אם זה כלב שצריך המון טיולים או מעדיף להיות בבית במזגן, אם זה כלב מתאים למשפחה עם ילדים או כלב דומיננטי אינדיבידואליסט וכן הלאה.

תעודות גזע ויוחסין אותנטיות באישור התאחדות הכלבנים

זה אולי נשמע קצת אליטיסטי, אבל כלב עם תעודות יוחסין ותעודת גזע של התאחדות הכלבנים הוא כלב שגדל תחת פיקוח מקצועי וקפדני. יש סיכוי טוב יותר שהוא יהיה בריא לטווח ארוך יותר, שהוא גדל בתנאים טובים, שהוא גזעי באמת ולכן שווה את ההשקעה הכספית והרגשית שלכם.

מגדל מכובד ומוכר, שמטפל היטב באמא ובגורים

אחד הנושאים היותר רגישים בתחום קניית כלבים גזעיים הוא תנאי הגידול שלהם ושל האימהות. חשוב לבחור כלב שגדל אצל מגדל מוכר ומכובד, בעיקר כדי לוודא שאתם נותנים את הכסף שלכם למישהו שמטפל היטב בכלבים ולא למישהו שמתעלל בהם תמורת כסף. אבל גם כדי לוודא שאתם מקבלים כלב בריא, שטיפלו בו ובאמא שלו היטב ושהוא בוודאות כלב גזעי.

בדיקה רפואית של הכלב לפני שאתם קונים אותו

גם אחרי כל הבירורים, חובה לקחת את הכלב לווטרינר מטעמכם, כדי לקבל אישור שהכלב בריא מכל הבחינות ואין לו בעיה רפואית חמורה. ככה אתם מבטיחים שתהיה לכם הנאה ארוכת טווח איתו, שההשקעה שלכם תהיה משתלמת ושלא תצטרכו למצוא את עצמכם ימים ארוכים אצל הוטרינר, עם עוגמת נפש עצומה ואינספור טיפולים רפואיים מסובכים.

גיל מספיק מבוגר כדי להפריד אותו מאמא

קונים גור צעיר? תענוג! רק הקפידו לוודא שהוא מספיק מבוגר להיפרד מאמא, שהוא יכול לאכול בעצמו מהצלחת ושהוא בגיל מתאים להתחיל תהליך אילוף והסתגלות למשפחה חדשה. 

לסיכום, קניית כלב היא עניין שכדאי לקחת ברצינות - כדי לקבל את מה שאתם רוצים, מצפים ומקווים לקבל. צוות רביבולושן דוגס מתמחה באיתור והתאמה של כלבים מושלמים לבעלים שלהם, כולל כל הבדיקות, החיסונים והאישורים הנדרשים. רוצים לדעת עוד? דברו איתנו!

מאמרים נוספים

יבוא כלב לישראל - למי אפשר לפנות על מנת להגשים את החלום?

אחת ולתמיד: כמה עולה לקנות כלב?

אנשים רבים מחפשים בנרות אחר הכלב המושלם ביותר עבורם, מאחר ורבים מעוניינים לצרף חבר נוסף למשפחה. אך יש לזכור כי לא כל כלב יתאים לצרכים

רועה קווקזי

רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ

אין ספק כי כל מי שמעוניין בכלב גדול ומרשים, יתעניין בכלב מגזע רועה קווקזי. מדובר על כלב חזק ועוצמתי, המגיע למשקל של 70 ק"ג ולגובה