אילוף כלבים בשיטה החיובית - כי זו הדרך הנכונה

רוב האנשים בוחרים לאלף את הכלב שלהם, על מנת להבטיח לעצמם מערכת יחסים טובה ונעימה יותר. ללא אילוף בסיסי, אתם עלולים להתקשות לתקשר עם הכלב ולקיים עמו מערכת יחסים המבוססת על הבנה הדדית. אך חשוב לזכור כי ישנן מספר אסכולות שונות של אילוף, לכן חשוב להבין את המשמעות של שיטות האילוף השונות ולבחור את האופציה המתאימה ביותר עבורכם. אילוף כלבים בשיטה החיובית נחשב ללא ספק לאופציה המועדפת ביותר, מאחר ומדובר על אילוף המבוסס על חיזוקים חיוביים, במקום שימוש בכוח פיזי. זוהי הדרך היעילה והנכונה ביותר לאלף את הכלב ולמנוע ממנו טראומה נפשית.

אילוף כלבים בשיטה החיובית – כל מה שחשוב לדעת

לעומת האילוף הקלאסי, המבוסס על הרעיון כי הבעלים חייב להיות דומיננטי, על מנת למקם את עצמו בראש ההיררכיה, אילוף בשיטה החיובית מבוסס על הרעיון כי הכלב מהווה חלק מהמשפחה. בניגוד לגישה המיושנת הגורסת כי הכלב מהווה חלק מהלהקה, לכן חשוב למקם אותו הכי נמוך בהיררכיה המשפחתית, שיטת האילוף החיובי מאמינה כי מעמדו של הכלב אינו נמוך ממעמדם של יתר בני הבית. גישה זו מאמינה כי הכלב אמור להיות חבר לחיים וחלק מהמשפחה, לכן אין שום סיבה להשתמש בכוח פיזי ולהשפיל אותו. שיטת אילוף זו מבוססת על חיזוקים חיוביים, תוך כדי מתן תשומת לב לשפת הגוף של הכלב. המטרה היא להתחשב ברגשות ובתחושות של הכלב, במקום לבטל את הצרכים והרצונות האישיים שלו. אילוף זה אינו כולל תיקוני רצועה, קולרי חנק או קולרים חשמליים, אלא הוא מתעסק בעיקר במציאת המוטיבציה הנכונה, שתגרום לכלב לבצע את הפעולה הרצויה לנו.

אילוף כלבים בשיטה החיובית – הדרך היחידה לחנך את הכלב

אם בעבר היה ברור לכולם כי יש צורך לכפות על הכלב פעולות שונות, מאחר וזוהי הדרך היחידה ללמד אותו, הרי שהיום כבר ברור לכולם כי אין זו הדרך הנכונה לבנות מערכת יחסים בריאה והדדית. המטרה היא ליצור קשרי חברות ונאמנות עם הכלב, דבר שלא ניתן לעשות באמצעות שימוש בענישה פיזית. לעומת זאת, באמצעות חיזוקים חיוביים הכוללים חטיפים, ליטופים, תשומת לב וכדומה, תוכלו ללמד את כלב לבצע כל סוג אפשרי של פעולה, תוך כדי יצירת אמון הדדי ומערכת יחסים בריאה יותר.

אנו ברביבולושן דוגס נשמח לספק לכם את הכלב האידיאלי ביותר עבורכם, על מנת להבטיח לכם חבר נאמן לחיים. אנו דוגלים באילוף כלבים בשיטה חיוביות, מאחר ורווחת הכלב עומדת תמיד בראש סדר העדיפויות שלנו. אנו מתמחים בייבוא כלבים גזעיים מחו"ל ומספקים שירותי בוטיק, הכוללים טיפול בכל הבירוקרטיה הנדרשת לצורך הבאת הכלב לארץ. אנו מקפידים לעבוד אך ורק עם בתי הגידול המקצועיים והאיכותיים ביותר, הנמצאים תחת פיקוח. הטסת הגור לארץ נעשית באופן חוקי ובטוח לחלוטין. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר!

מאמרים נוספים

יבוא כלב לישראל - למי אפשר לפנות על מנת להגשים את החלום?

אחת ולתמיד: כמה עולה לקנות כלב?

אנשים רבים מחפשים בנרות אחר הכלב המושלם ביותר עבורם, מאחר ורבים מעוניינים לצרף חבר נוסף למשפחה. אך יש לזכור כי לא כל כלב יתאים לצרכים

רועה קווקזי

רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ

אין ספק כי כל מי שמעוניין בכלב גדול ומרשים, יתעניין בכלב מגזע רועה קווקזי. מדובר על כלב חזק ועוצמתי, המגיע למשקל של 70 ק"ג ולגובה