רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ

אין ספק כי כל מי שמעוניין בכלב גדול ומרשים, יתעניין בכלב מגזע רועה קווקזי. מדובר על כלב חזק ועוצמתי, המגיע למשקל של 70 ק"ג ולגובה של 80 ס"מ. הכלב ניחן בפרווה עבה וארוכה יחסית, שיכולה להגיע במגוון רחב של צבעים שונים, כולל שחור, אפור, לבן, כסוף וכדומה. הרועה הקווקזי יכול לחיות בין 10 – 12 שנים, אך חשוב להקפיד עמו על תזונה נכונה ופעילות גופנית מספקת, על מנת למנוע משקל יתר, שעלול להכביד על המפרקים ואף לקצר את תוחלת החיים. מדובר על כלב נאמן ואמיץ, שאינו מתאים לכל בית, אלא רק למי שמכיר את הגזע ויודע כיצד לטפל בו בצורה הנכונה ביותר. יש להקפיד על אילוף מקצועי, שיסייע לכם לבנות מערכת יחסים טובה ויציבה יותר.

רועה קווקזי – קווים לדמותו

הרועה הקווקזי נחשב לגזע עתיק, שמקורו אינו ידוע בוודאות. ישנם אנשים המאמינים כי מדובר על גזע שמבוסס על זאבים מבויתים, בעוד שאחרים מאמינים כי מדובר על הכלאות בין מסטיפים שונים. התפקיד המסורתי של הרועה הקווקזי כולל שמירה על עדרי הצאן והבקר מתנים, שועלים ודובים והבטחת הגנה לבעלים שלהם, במקרה של פורץ או תוקף. לפני יותר ממאה שנים, ברית המועצות החליטה להשתמש ברועים הקווקזים בתור שומרים בבתי הכלא ולאחר מספר עשורים, הגרמנים נהגו להשתמש בגזע בתור שומרים על חומת ברלין. היום נעשים ניסיונות להפחית את רמת האגרסיביות של הגזע ואת החששנות הטבעית שטמונה בו, על מנת לאפשר לו התאמה טובה יותר לחיי המשפחה.

מהם המאפיינים של רועה קווקזי?

אומנם הרועה הקווקזי אינו מתאים לאנשים ללא ניסיון בגידול כלבים, אך חובבי הגזע יכולים להעיד על הנאמנות הרבה שלו ועל הרצון להגן על בני הבית מפני איומים שונים. מדובר על כלב טריטוריאלי, בעל ביטחון רב ואומץ לב, שאינו מהסס לתקוף לצורך הגנה. הכלב אינו אנרגטי במיוחד, אך הוא אינטליגנטי ועלול להיות עקשן. לכן מומלץ להתחיל לאלף אותו מגיל צעיר ולחשוף אותו לאנשים זרים ולכלבים אחרים, במטרה להפחית את החשדנות שטמונה בו, שעלולה להתפתח לתוקפנות. לכן חשוב לקחת את הכלב לחברים ולהפגיש אותו עם כלבים על בסיס קבוע, מאחר והמטרה היא להבטיח לעצמכם כלב משפחה נוח, שלא יתקוף את האורחים שלכם.

אנו בחברת רביבולושן דוגס נשמח לסייע לכם לאתר רועה קווקזי טהור גזע, שיהפוך לחלק בלתי נפרד מהמשפחה שלכם. אנו מתמחים בייבוא כלבים מחו"ל ומספקים שירותי בוטיק, הכוללים טיפול בכל הבירוקרטיה של ייבוא הכלב לארץ. אנו נדאג לספק לכם את כל התעודות והאישורים הנדרשים, לצד טיפולים ווטרינריים רלוונטיים וכמובן איתור הכלב האידיאלי עבורכם, תוך כדי הקפדה על עבודה עם בתי גידול מקצועיים ומוכרים בלבד. אנו פועלים באופן חוקי ובטיחותי, על מנת לשמור על רווחת הגור. לקבלת מידע נוסף וייעוץ מקצועי, צרו קשר!

מאמרים נוספים

יבוא כלב לישראל - למי אפשר לפנות על מנת להגשים את החלום?

אחת ולתמיד: כמה עולה לקנות כלב?

אנשים רבים מחפשים בנרות אחר הכלב המושלם ביותר עבורם, מאחר ורבים מעוניינים לצרף חבר נוסף למשפחה. אך יש לזכור כי לא כל כלב יתאים לצרכים

רועה קווקזי

רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ

אין ספק כי כל מי שמעוניין בכלב גדול ומרשים, יתעניין בכלב מגזע רועה קווקזי. מדובר על כלב חזק ועוצמתי, המגיע למשקל של 70 ק"ג ולגובה