סובלים מאלרגיות? 5 סוגי כלבים שמוטב שלא תגדלו

אנשים רבים היו שמחים לצרף כלב חדש למשפחה, אך לא כולם מבינים את כל הניואנסים השונים של גידול הכלב. יש לזכור כי הכלב נחשב לבן בית, לכן חשוב לתת לו את הכבוד המגיע לו ולהימנע מלהעביר אותו לחברים או לקרובי משפחה, ברגע שנמאס לכם לטפל בו. מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מהתחום, על מנת להבטיח לעצמכם את הכלב המושלם ביותר עבורכם. יש לזכור כי אנשים הסובלים מאלרגיה לכלבים, יכולים לבחור לעצמם כלב היפואלרגני, שאינו מעורר תגובה אלרגית, ובכך להימנע מראש מנטישת הכלב.

5 סוגי כלבים שאינם מתאימים לאנשים שסובלים מאלרגיות

  1. אלסקן מלמוט נחשב ללא ספק לכלב יפה במיוחד, שניחן בממדי גוף גדולים ופרווה מפוארת. הכלב ניחן בפרווה כבדה וכפולה, שנועדה להגן עליו מהקור. כלבים מסוג זה סובלים בימי הקיץ הלוהטים, מאחר והפרווה שלהם אינה מתאימה לאקלים הישראלי. כתוצאה מכך, הם נוטים להשיר את פרוותם, דבר שאינו מתאים לכל מי שסובל מאלרגיה.
  2. סאמויד הינו גזע של כלבים, שמזכיר במראו את האלסקן מלמוט, למרות שהוא נחשב לקטן יותר. מדובר על כלבים מאותה המשפחה, לכן ישנו בסיס לדמיון בין השניים. גם הסאמויד ניחן בפרווה עבה ורכה, שנוטה לנשור לקראת הקיץ הישראלי. מקורו של הכלב מסיביר, דבר שמסביר את עובי הפרווה ואת ההתאמה שלו לאזורים קרים. אנשים שסובלים מאלרגיה לפרווה לא יוכלו לגדל כלב מסוג זה, מאחר והפרווה נוטה להתעופף בבית בכל ימות השנה ולהופיע על הבגדים והרהיטים על בסיס יומיומי.
  3. גזע קטן יותר הינו גזע המלטזי, המגיע למשקל של עד 3 ק"ג בלבד. מדובר על כלב שניחן בפרווה לבנה וארוכה, הדומה למעיל משי. אומנם ניתן לספר את הכלב ולהקטין את כמות הפרווה בבית, אך עדיין מדובר על כלב פרוותי, שעלול להשיר לא מעט פרווה.
  4. כלב אסקימו אמריקאי נחשב גם כן לכלב פרוותי, הניחן בפרווה לבנה ארוכה ורכה במיוחד. הכלב יכול להגיע במגוון רחב של גדלים שונים, אך לכולם יש פרווה שנוטה להיצמד לרהיטים ולבגדים ולעורר תגובות אלרגיות אצל אנשים שרגישים לכך.
  5. ברנזי הרים נחשב לאחד מגזעי הכלבים העתיקים והיפים ביותר, הניחן במראה שמשדר חוסן ועוצמה. מדובר על כלב משפחה נאמן ומושלם, שישמור על בני הבית ויגן עליהם מכל איום. אך הפרווה שלו נושרת בכבדות לכל אורך השנה, לכן הוא לא יתאים לכל מי שסובל מאלרגיה.

אנו ברביבולושן דוגס נשמח לסייע לכם לאתר את הכלב המושלם ביותר עבורכם, תוך כדי התחשבות בצרכים וברצונות שלכם. אנו מתמחים בייבוא כלבים גזעיים לארץ ואנו מאמינים בהתאמה מושלמת בין הכלב לבעליו. לכן נשמח לייעץ לכם לגבי סוגי הכלבים שיוכלו להתאים לכם, לצד שירותי בוטיק הכוללים את כל הבירוקרטיה הנדרשת על מנת להכניס את הכלב הנבחר לארץ. לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים, צרו קשר!

מאמרים נוספים

יבוא כלב לישראל - למי אפשר לפנות על מנת להגשים את החלום?

אחת ולתמיד: כמה עולה לקנות כלב?

אנשים רבים מחפשים בנרות אחר הכלב המושלם ביותר עבורם, מאחר ורבים מעוניינים לצרף חבר נוסף למשפחה. אך יש לזכור כי לא כל כלב יתאים לצרכים

רועה קווקזי

רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ

אין ספק כי כל מי שמעוניין בכלב גדול ומרשים, יתעניין בכלב מגזע רועה קווקזי. מדובר על כלב חזק ועוצמתי, המגיע למשקל של 70 ק"ג ולגובה