אימוץ או קניית כלב - מה ההבדלים?

הגיע הרגע ואתם מוכנים להוסיף חבר חדש למשפחה? מזל טוב! החלטה משמחת לכל הדעות.

אבל אם אתם כאן, אתם בטח מתלבטים אם הדבר הנכון ביותר עבורכם הוא קניית כלב גזעי או אימוץ כלב. בחירה בכלב המתאים לכם, תבטיח שנים ארוכות של הנאה, חברות והתאמה אופטימלית, אז כדאי להקדיש קצת מחשבה לפני שמחליטים - לאמץ כלב, או לקנות כלב?

אימוץ כלב - יתרונות וחסרונות

היתרון הגדול ביותר באימוץ כלב מעמותה, או כלב נטוש שמישהו החליט לזרוק, הוא ההרגשה שזה נותן לכם. אימוץ כלב שאף אחד אחר (כנראה) לא רוצה, הוא הדרך היחידה לתת בית לבעל חיים שמאוד זקוק למשפחה, לטיפול, לתשומת לב ולדאגה שלכם.

לצד זה אתם מרוויחים חבר לשנים ארוכות, שצפוי להכיר לכם תודה, לגלות נאמנות וגם להצחיק אתכם, לטייל אתכם, לשמח אתכם ועוד. כלבים מעורבים מאומצים, לעיתים קרובות גם פחות נוטים למחלות גנטיות, המאפיינות את הכלבים הגזעיים דווקא.

מצד שני, אימוץ כלב זה קצת כמו לקנות חתול בשק - אתם לא תמיד יודעים איזה אופי יהיה לכלב שלכם, איך הוא יתנהג ליד הילדים ואם באמת תסתדרו איתו לטווח ארוך. אם כי גם אצל כלבים גזעיים לעיתים קרובות מומלץ לקחת מאלף, כדי לווסת תכונות התנהגות שונות של הכלב.

קניית כלב גזעי - יתרונות וחסרונות

כלב גזעי עבור הרבה אנשים הוא סוג של חלום. סמל סטטוס, פינוק ואפילו סוג של מותרות. 

כשאתם מחליטים על קניית כלב גזעי, אתם יכולים לבחור איזה סוג של כלב אתם רוצים שיהיה לכם - איזה אופי, איזה מראה, איזה גודל אתם רוצים שיהיה לו.

יחד עם זאת, חשוב לזכור, כי קניית כלב גזעי יכולה להסתכם בקלות במחירים של אלפי שקלים וגם הרבה יותר - אם חשוב לכם לוודא כי מדובר על כלב גזעי, עם תעודות, מטופל ובריא, עם חיסונים ואחרי בדיקה וטרינרית אמינה.

אם תחליטו כי קניית כלב גזעי היא המסלול המתאים לכם ביותר - צוות רביבולושן דוגס מתמחה באיתור כלבים גזעיים מכל הסוגים ברחבי העולם, עם תעודות לגיטימיות המעידות על אילן היוחסין של הכלב ועל גזע טהור - באישור התאחדות הכלבנים העולמית.

הכלבים של רביבולושן דוגס נקנים רק אצל מגדלים איכותיים, שנותנים לכלבים תנאים אופטימליים. הטיסה מתבצעת בתנאים הטובים ביותר, תוך שמירה על בריאותו הגופנית והנפשית של הכלב, לאחר וידוא התאמה מושלמת של הכלב אליכם מכל הבחינות.

אז איך יודעים איזה כלב הכי מתאים לכם?

בין אם תחליטו לבחור אימוץ כלב, או קניית כלב גזעי, הכי חשוב שתדעו לבחור כלב מתאים לאישיות שלכם, שהאופי שלו מתאים לאופי של המשפחה שלכם. שרמת האנרגיה שלו מתאימה לזו שלכם ושהצרכים שלו מתאזנים עם התנאים שאתם יכולים לתת לו (עם או בלי חצר למשל).

לכן, כדאי לחשוב מראש - מה המאפיינים שאתם מחפשים ורוצים בכלב שלכם ואז לבחור כלב שעונה על מה שאתם רוצים וצריכים. 

עדיין מתלבטים? צרו קשר עם הצוות המקצועי של רביבולושן דוגס ונשמח לעזור לכם להחליט!

מאמרים נוספים

יבוא כלב לישראל - למי אפשר לפנות על מנת להגשים את החלום?

אחת ולתמיד: כמה עולה לקנות כלב?

אנשים רבים מחפשים בנרות אחר הכלב המושלם ביותר עבורם, מאחר ורבים מעוניינים לצרף חבר נוסף למשפחה. אך יש לזכור כי לא כל כלב יתאים לצרכים

רועה קווקזי

רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ

אין ספק כי כל מי שמעוניין בכלב גדול ומרשים, יתעניין בכלב מגזע רועה קווקזי. מדובר על כלב חזק ועוצמתי, המגיע למשקל של 70 ק"ג ולגובה