קניית כלב רועה קווקזי

אם אתם חולמים על כלב גדול ומרשים, נאמן וחזק, שיודע לשמור על המשפחה שלו ודואג לה כמו שכלב רועים מקצועי שומר על העדר שלו - כנראה שכדאי לשקול קניית כלב רועה קווקזי.

אבל מה עוד צריך לדעת על כלב רועה קווקזי לפני קניה? האם הוא מתאים לכל אחד? מה התנאים הכי טובים בשבילו והאם אפשר לגדל אותו בדירה? צוות רביבולושן דוגס עם כל התשובות.

מה חשוב לדעת לפני קניית כלב רועה קווקזי?

כלב רועה קווקזי, או כלב רועים קווקזי, נקרא גם כלב הרים קווקזי. הוא כלב שמגיע מארצות כמו גיאורגיה, ארמניה, צפון הקווקז וגם מטורקיה. במקור, זהו כלב המשמש לשמירה על עדרים של כבשים ועיזים, בעיקר מפני חיות טרף, כמו זאבים ודובים.

משום כך זהו כלב חזק וגדול בצורה יוצאת דופן. אבל מה שבאמת מיוחד אצל כלב רועה קווקזי, המאפיין האהוב ביותר שלו, הוא נאמנות אינסופית לבעלים.

הנאמנות הזו נובעת משנים על גבי שנים של השבחת הגזע לשמור על העדר שלו מכל משמר. כך טיפחו אצל כלבי רועה קווקזי את הנאמנות החזקה שהם מרגישים כלפי המשפחה שמגדלת אותם - כאשר הם לא עסוקים בהגנה על עדר כבשים.

תנאים מתאימים לגידול רועה קווקזי

למרות המאפיינים האטרקטיבים של נאמנות, כוח והגנה שהכלב הזה מביא איתו, רועה קווקזי לא מתאים לכל אחד. הוא צריך מרחבים פתוחים וגדולים ולכן מתאים לחיים בבית עם חצר גדולה, או באזור כפרי. הוא מתאים מאוד בתור שומר בחצר הבית למשל, אבל לא מתאים לחיים בדירה קטנה בתוך העיר. רועה קווקזי צריך להיות פעיל ולצאת לטיולים ארוכים. לכן הוא מושלם לאנשים שאוהבים ללכת הרבה ברגל - רצוי בטבע.

חשוב לזכור כי מדובר על כלב גדול מאוד וחזק מאוד, אשר יכול גם לקפוץ לגובה של 2 - 3 מטר ולכן, אם משאירים אותו לבד בחצר, כדאי לדאוג לגדר גבוהה מסביב…

בנוסף, הנאמנות הקיצונית שלו לבעלים, לצד הצורך שלו להגן על המשפחה, מחייבת אילוף מגיל צעיר - כדי למנוע התנהגות אגרסיבית כלפי זרים ואפילו כלפי חיות מחמד אחרות.

מדובר על כלב חכם במיוחד ולכן, אילוף בעזרת מאלף מקצועי, מגיל צעיר, יכול להיות תהליך מהנה וקצר יחסית - עבור הכלב וגם עבור הבעלים.

להתאהב בכלב רועה קווקזי

מלבד כל המאפיינים הנזכרים למעלה, רועה קווקזי הוא בדרך כלל בעל עיניים כהות ורגליים שריריות, פרווה ארוכה בגווני חום - אפור - לבן, ששומרת עליו מפני מזג אוויר קר (ולכן בקיץ צריך להשאיר אותו במזגן). אינטליגנציה גבוהה ויופי מרשים הופכים אותו לכלב שקל להתאהב בו.
לסיכום, אם הגעתם עד לכאן, כנראה שכלב רועה קווקזי הוא החבר המושלם בשבילכם ובשביל המשפחה שלכם. אם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם מקבלים כלב גזעי, בריא, מושלם לצרכים שלכם וגם לקבל אותו בתהליך מסודר וחוקי - צוות רביבולושן דוגס ישמח לעמוד לרשותכם. פנו אלינו למידע נוסף!

מאמרים נוספים

יבוא כלב לישראל - למי אפשר לפנות על מנת להגשים את החלום?

אחת ולתמיד: כמה עולה לקנות כלב?

אנשים רבים מחפשים בנרות אחר הכלב המושלם ביותר עבורם, מאחר ורבים מעוניינים לצרף חבר נוסף למשפחה. אך יש לזכור כי לא כל כלב יתאים לצרכים

רועה קווקזי

רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ

אין ספק כי כל מי שמעוניין בכלב גדול ומרשים, יתעניין בכלב מגזע רועה קווקזי. מדובר על כלב חזק ועוצמתי, המגיע למשקל של 70 ק"ג ולגובה