קניית כלב קטן

רוב אוהבי הכלבים לא עומדים במראה של כלב קטן, או מה שנקרא כלבים זעירים - החבר הכי טוב של האדם, אבל בגרסה מיניאטורית, מתוקה וממיסה למראה. גם בעלים של כלבים גדולים משתעשעים לא אחת ברעיון של אימוץ כלב קטן והאמת היא, שגם אם לא גידלתם כלב מעולם, כנראה שתעדיפו להתחיל עם קניית כלב קטן.

אבל מה חשוב לדעת על קניית כלבים זעירים, לפני שמתחילים לחפש את החבר החדש למשפחה שלכם? המשיכו לקרוא...

קניית כלבים קטנים / קניית כלבים זעירים

קיימים עשרות גזעים של כלבים קטנים או כלבים זעירים. אלה הם סוגי כלבים קטנים מטבעם, אוהבים לשחק, קשורים מאוד לבעלים שלהם ולרוב גם קל לטפל בהם.

אבל רגע לפני שאתם פונים למוכר פרטי למטרת קניית כלב קטן, חשוב לבדוק אם באמת מדובר על כלב מגזע קטן, מתועד, שהוא באמת גזעי ואף לוודא כי ההמלטה התבצעה תחת פיקוח של ההתאחדות במדינה ממנה הגיע הכלב. אחרת, ייתכן כי מדובר על כלב קטן שאינו גזעי, אלא הגיע לגודל המיוחד הזה בגלל בעיה רפואית לא מטופלת או משקל לא תקין והוא זקוק לטיפול.

בנוסף, כלבים כאלה לא יקבלו תעודת כלב גזעי מטעם התאחדות הכלבנים, שכן הם לא נחשבים בריאים וגם חסרים להם חלק חשוב מהמאפיינים של הגזע. הם פגיעים יותר למחלות, חלשים יותר, גדלים לאט יותר ובעלי רגישות מוגברת לסביבה. במקרה הטוב, החשבון שלכם אצל הוטרינר יהיה מנופח ובמקרה הרע, הכלב המסכן לא יזכה לחיות זמן רב.

קניית כלב קטן

קניית כלב קטן ממגדלים פרטיים

אם כבר החלטתם על קניית כלבים קטנים, כי רציתם כלב קטן גזעי עם תעודות, כדאי שתדעו ממי לקנות, לפני שאתם מחליטים להשקיע ולהיקשר לחבר חדש. אפשר לקנות כלבים קטנים לעיתים קרובות אצל מגדלים פרטיים או באמצעות יבוא כלבים. לעיתים מדובר על אנשים שאוהבים כלבים ונותנים להם חיי מותרות, אך גם מאפשרים להם להתרבות ועושים רווח קטן על הדרך - עם או בלי תעודות גזע אמינות של התאחדות הכלבנים. 

אך במקרים רבים, כלבים קטנים לרבייה, מוחזקים בתנאים ירודים, ללא טיפולים רפואיים נחוצים, ללא מנוחה בתהליכי הרבייה וכן ללא הוכחות אמיתיות כי מדובר על כלב גזעי. כלבים כאלה בדרך כלל אינם מקבלים תעודות גזע מהתאחדות הכלבנים, מסיבות שונות, אך כדאי לזכור כי רכישת כלב כזה גם מעודדת את הגידול הבעייתי.

לכן, קניית כלב קטן אצל מגדלים פרטיים מחייבת בדיקה יסודית של תנאי הגידול ורקע של המגדל, כדי להיות בטוחים שאתם משקיעים בכלב שיחזיר לכם את ההשקעה ומגדל שראוי להשקעה שלכם. ההתאחדות מבצעת ביקורת שגר לאחר כחודשיים לערך מרגע ההמלטה ובמעמד זה מסמנת את הגורים בתעודת המלטה.

קניית כלבים זעירים: לסיכום

קניית כלב קטן גזעי, מחייבת בדיקה מדוקדקת של התעודות, של מצבו הבריאותי, של תנאי הגידול ושל המגדלים. הבעיה היא שאנשים רבים מוותרים על התענוג בגלל הבדיקות המורכבות שצריך לבצע, אבל אתם לא צריכים להתפשר או לוותר, כי אנחנו עושים בשבילכם את כל הבדיקות, באופן מקצועי ויסודי! 

אם גם אתם רוצים קניה בטוחה של כלב קטן ובריא, עם תעודות רשמיות ממגדלים איכותיים, אתם מוזמנים ליצור קשר באמצעות אתר Revivolution Dogs ונשמח לעמוד לרשותכם בכל הנוגע לקניית כלבים קטנים!

מאמרים נוספים

יבוא כלב לישראל - למי אפשר לפנות על מנת להגשים את החלום?

אחת ולתמיד: כמה עולה לקנות כלב?

אנשים רבים מחפשים בנרות אחר הכלב המושלם ביותר עבורם, מאחר ורבים מעוניינים לצרף חבר נוסף למשפחה. אך יש לזכור כי לא כל כלב יתאים לצרכים

רועה קווקזי

רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ

אין ספק כי כל מי שמעוניין בכלב גדול ומרשים, יתעניין בכלב מגזע רועה קווקזי. מדובר על כלב חזק ועוצמתי, המגיע למשקל של 70 ק"ג ולגובה