קניית גורים וגידולים - טיפים והמלצות

אם החלטתם לקחת כלב הביתה, אפשר להבין אם אתם מעדיפים לקחת גור. 

מדובר על כלבים קטנים וחמודים, שנמצאים עדיין בגיל מאוד צעיר, מתרגלים יותר בקלות לכללים של הבית ולבני הבית וקל יותר להתאהב בהם.

אבל עדיין מדובר על לא מעט עבודה, חינוך, הקניית הרגלים ולא פחות חשוב - לבחור את הגור הכי מתאים למשפחה שלכם. צוות רביבולושן מתמחה באיתור והתאמה של כלבים מושלמים לסגנון ואורח החיים שלכם, כולל ליווי של תהליך הקליטה וההסתגלות, מציע טיפים שיעזרו לכם לגדול ביחד.

גורים לקנייה - הכי חשוב לבחור נכון

המתיקות של גור קטן, עם פרווה רכה ועיניים של בובה היא משהו שלא ניתן לעמוד בפניו. 

לכן קורה לא מעט שאנשים מתאהבים בגור קטן ומקסים במבט ראשון - בגלל המראה החיצוני שלו, אבל שוכחים לבדוק איזה סוג של כלב הוא יהיה כשהוא יגדל, איך הוא צפוי להיראות, איזה גודל יהיה לו והכי חשוב - האם האופי שלו והצרכים שלו מתאימים לסגנון החיים של המשפחה.

לכן לפני כל דבר אחר, כדאי להכיר היטב את הגזע של הכלב שאתם רוצים ורק אחרי שתדעו עליו כל מה שאפשר - תחליטו אם זה הכלב המתאים לכם ביותר. 

איך מטפלים בגור כלבים לאחר קנייה?

לכל כלב יש צרכים מעט שונים והדבר הוא נכון גם לגבי גורי כלבים. עם זאת, יש כמה מאפיינים קבועים למדי, שקיימים אצל רוב הגורים, מכל גזע שהוא:

  • חשוב לקחת גור בגיל שהוא מספיק מבוגר כדי להתנתק מאמא שלו. הכוונה לגור שיכול לאכול בכוחות עצמו מהצלחת אוכל מוצק. גור מספיק בוגר כדי לקבל חיסונים ולהתחיל לעבור תהליך של חינוך.
  • לרוב האנשים חשוב לאלף את הגור לא לעשות צרכים בבית וזה באמת חשוב. עם זאת, כדאי לגלות כמה שיותר סבלנות בעניין, כי לפעמים לוקח להם זמן להבין. בנוסף, גזעים מסוימים של כלבים לומדים יותר מהר לעומת אחרים שלומדים לאט. יש כאלה שמצליחים ללמוד עם חינוך קפדני ויש כאלה שיקשיבו לכם רק עם ליטופים, פינוקים וחטיפים.
  • שמירה על גבולות באופן כללי בבית היא חשובה - כבר מהרגע הראשון. למשל, אם אתם לא רוצים כלב שישן אתכם במיטה לכל שנות חייו, כדאי להסביר לו כבר מההתחלה שאצלכם בבית זה אסור. 
  • לא פחות חשוב - לשמור על חפצים שונים בבית מפני שיני הגור החדות. לגורים רבים יש צורך ונטיה לנשוך וללעוס המון ולכן הנעליים שלכם, כבלי החשמל וחפצים לעיסים נוספים הפזורים בבית, נמצאים בסכנת לעיסה. לכן לפני שאתם מביאים את הגור, כדאי להכניס נעליים לארון נעליים מסודר, לסדר את כבלי החשמל במקום גבוה, לנעול חומרי ניקוי ותרופות בארונות מתאימים ולאבטח כל דבר שעלול להיות בסכנה או לסכן את הגור שלכם.


לסיכום, אם החלטתם לקנות גור, אנחנו מברכים אתכם על הצעד. אבל אם אתם רוצים לעשות את הצעד עם ליווי מקצועי שיבטיח לכם בחירה נכונה ותהליך קליטה אופטימלי - אנחנו הכתובת שלכם. צרו קשר למידע נוסף.

מאמרים נוספים

יבוא כלב לישראל - למי אפשר לפנות על מנת להגשים את החלום?

אחת ולתמיד: כמה עולה לקנות כלב?

אנשים רבים מחפשים בנרות אחר הכלב המושלם ביותר עבורם, מאחר ורבים מעוניינים לצרף חבר נוסף למשפחה. אך יש לזכור כי לא כל כלב יתאים לצרכים

רועה קווקזי

רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ

אין ספק כי כל מי שמעוניין בכלב גדול ומרשים, יתעניין בכלב מגזע רועה קווקזי. מדובר על כלב חזק ועוצמתי, המגיע למשקל של 70 ק"ג ולגובה