במהלך הטסת כלבים לישראל, מרדימים אותם?

לטובת מי שרוצה לדעת אם חייבים להרדים כלבים לפני טיסה לארץ, נתחיל מהסוף - התשובה היא לא. מומלץ בהחלט לתת להם חומר הרגעה במקרים רבים, אך לא חייבים להרדים אותם.

מלבד זה, יש מגוון שיקולים שכדאי להכיר אם אתם שוקלים להרדים או לטשטש כלב לפני טיסה לארץ. צוות רביבולושן דוגס מתמחה כבר שנים באיתור, קנייה והטסת כלבים גזעים לישראל מחו"ל, 

מסביר - מה חשוב לדעת על הטסת כלבים לישראל ומתי צריך להרדים כלב לפני טיסה?

למה להרדים או לטשטש כלבים לפני טיסה?

מתן תרופות טשטוש או הרדמה לכלבים לפני טיסה היא נושא שנוי במחלוקת. יש לו יתרונות וחסרונות, אבל הוא בכלל עומד לדיון פשוט כי אף אחד לא רוצה שהכלב שלו יסבול במהלך הטיסה. לכן טשטוש או הרדמה תרופתית נשמעים כמו אפשרות טובה, שחוסכת לכלב את ההתמודדות עם שעות ארוכות בתוך כלוב בבטן המטוס.

מצד שני, רבים חוששים ובצדק, האם תרופת הרדמה יכולה לפגוע בבריאות הכלב, האם בכלל הטיסה היא חוויה לא מלחיצה כמו שאתם חושבים ואין צורך בטשטוש וכן הלאה.

לכן התשובה החד משמעית היחידה בנושא היא - כדאי להתייעץ עם וטרינר אמין ומקצועי, שיכול לענות על השאלה באופן ספציפי לגבי הכלב שלכם, לאחר שהוא עורך לו בדיקה וטרינרית מתאימה.

במהלך הטסת כלבים לישראל, מרדימים אותם?

למה לא כדאי להרדים כלב לפני טיסה? 

למרות האמור מעלה, כדאי להכיר את החסרונות של מתן טשטוש לכלב לפני טיסה, או בכלל כאשר אין בכך צורך רפואי (לקראת ניתוח למשל):

  • סיכון מוגבר לבעיות נשימה ולב לאורך הטיסה
  • הכלב מאבד את היכולת שלו להתגונן אם המטוס חווה טלטלה 
  • חברות תעופה שונות אינן מאשרות הטסת כלב מטושטש או מורדם
  • סיכון מוגבר של בעיות בעקבות טשטוש בגלל היעדר פיקוח וטרינרי בזמן הטיסה ועוד.

כל הטיעונים האלה מסבירים היטב למה לא כדאי להרדים כלב או לתת לו טשטוש לפני טיסה. ובכל זאת, במקרים רבים אנשים בוחרים לתת לכלב שלהם טשטוש לפני טיסה וגם מצליחים לעבור את התהליך בשלום, בלי שום פגיעה בכלב. 

אז מתי כדאי להרדים כלב לפני טיסה?

חשוב לציין כי הבחירה הראשונה היא לא להרדים את הכלב, אלא במקרים יוצאי דופן, כמו:

  • מניעת טראומה לכלב שסובל מחרדה
  • הרגעה ומניעת בריחה עבור כלב היפראקטיבי
  • טיסה שקטה ורגועה אם מטיסים כלב בתא הנוסעים

לסיכום, מתוך ניסיון של שנים בהטסת כלבים מחו"ל לישראל, הלקוחות שלנו יכולים לבחור על אחריותם ועל דעת עצמם, להרדים כלב לקראת טיסה רק אם מדובר על כלב צעיר (לא גור קטן!) ובריא. עם זאת, אנחנו מעדיפים שלא להרדים את הכלבים שאנחנו מטיסים בשום מקרה ובשום מצב. 

בשורה התחתונה, לפני כל בחירה כזו חשוב להתייעץ עם וטרינר, כדי להיות בטוחים שהכלב שלכם לא נמצא בסיכון. רוצים מידע נוסף על הטסת כלבים לארץ? דברו איתנו!

מאמרים נוספים

יבוא כלב לישראל - למי אפשר לפנות על מנת להגשים את החלום?

אחת ולתמיד: כמה עולה לקנות כלב?

אנשים רבים מחפשים בנרות אחר הכלב המושלם ביותר עבורם, מאחר ורבים מעוניינים לצרף חבר נוסף למשפחה. אך יש לזכור כי לא כל כלב יתאים לצרכים

רועה קווקזי

רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ

אין ספק כי כל מי שמעוניין בכלב גדול ומרשים, יתעניין בכלב מגזע רועה קווקזי. מדובר על כלב חזק ועוצמתי, המגיע למשקל של 70 ק"ג ולגובה