הטסת כלבים - כל מה שחשוב לדעת על התהליך

הטסת כלבים או יבוא כלבים לישראל מותנית בדרישות רבות של משרד החקלאות והכפר. בין היתר - חיסונים, בדיקות, גיל הכלב, גזע הכלב ועוד. אבל גם אחרי שכבר ביצעתם את כל מה שמשרד החקלאות דורש, אתם עדיין צריכים לבחור חברת תעופה ולדעת מה נדרש כדי להטיס כלב לארץ.

אז מה הלכה למעשה צריך כדי להטיס כלב לישראל ואיך זה עובד? כל התשובות בהמשך המאמר...

הטסת כלבים לישראל - דרישות שונות לחברות תעופה שונות

חברות תעופה שונות מציבות בפני בעלי הכלבים דרישות שונות ולכן כדאי לברר מראש אצל מספר חברות תעופה, מה הכי מתאים לכם. יחד עם זאת, יש כמה דרישות קבועות למדי בין החברות השונות, כמו למשל הצגת כל האישורים הנדרשים על יד משרד החקלאות - עוד לפני שנותנים לכם להעלות את הכלב לטיסה.

בנוסף, יש דרכים שונות להטיס כלבים לארץ, בהתאם להחלטות משרד החקלאות:

  • הטסת כלב בתור כבודה אישית - הכלב יכול לטוס אתכם בתא הנוסעים, אם הוא קטן, רגוע ולא מסוכן, אם מדובר על כלב נחיה לעיוורים או כלב אחר "בתפקיד טיפולי" בטיסה קצרה יחסית. במקרה כזה תתקבלו עם הכלב לטיסה במעמד הבידוק ותשתחררו משדה התעופה לאחר הנחיתה באולם הנכנסים בנתב"ג. חשוב לדעת כי הדבר דורש תיאום וקבלת הרשאות ממשרד החקלאות מבעוד מועד אחרת הכלב יכנס לבידוד לתקופה של 30 יום. 
  • הטסת כלב בתור מטען רשום - כלבים גדולים, כלבים מסוכנים ועוד - יכולים לטוס בתור מטען, בתא המטען של המטוס. כל סידורי ההטסה מתבצעים מול אגף המטענים של חברת התעופה (כולל הצגת אישורים כמובן) וגם שחרור הכלב יעשה במסוף המטענים בנתב"ג.
  • הטסת כלב ללא ליווי - כמו גם במקרים אחרים, תיעשה עם שטר מטען בלבד.

כמה עולה להטיס כלב מחו"ל?

עלויות הטסת כלבים לארץ מחו"ל משתנות בהתאם לגודל הכלב ובהתאם לגודל הכלוב הדרוש, המזון ותיק הנשיאה. כמו כן, עלויות ההטסה של הכלב אינן נכללות במחיר הטיסה, או הכבודה הרגילה, אלא משולמות בנפרד ובנוסף. אם הכלב טס בתא הנוסעים יחד אתכם, כנראה תתבקשו לשלם על כרטיס טיסה נוסף.

אם מטיסים את הכלב ללא האישורים הנדרשים, הוא צפוי להיכנס להסגר מיד עם הנחיתה בארץ, אם כי במקרים מסוימים עלולה להתקבל החלטה להחזיר אותו לארץ ממנה הגיע או אפילו להמית אותו.

חברות תעופה שונות מציבות דרישות שונות, כמו סוג הכלוב בו מטיסים את הכלב בתא המטען (פלסטיק או מתכת למשל), מספר פתחי אוורור בכלוב, גודל ומשקל הכלב אם הוא טס בתא הנוסעים עם נוסע מלווה, מושבים ספציפיים בלבד למי שרוצה לטוס עם כלב בתא הנוסעים, תשלום מלא עבור מושב נוסף בהתאם למחלקה במטוס (עסקים או תיירים), גודל הכלוב, משקל הכלב ועוד.

לסיכום, אנחנו כאן בכדי לסייע לכם בהבאת כלב מחו"ל בצורה מהירה, מאורגנת ובראש שקט.  תהליך הטסת הכלב לארץ בלי דאגה ובלי טרחה - צוות רבולושן דוגס כאן בשבילכם. צרו קשר למידע נוסף!

מאמרים נוספים

יבוא כלב לישראל - למי אפשר לפנות על מנת להגשים את החלום?

אחת ולתמיד: כמה עולה לקנות כלב?

אנשים רבים מחפשים בנרות אחר הכלב המושלם ביותר עבורם, מאחר ורבים מעוניינים לצרף חבר נוסף למשפחה. אך יש לזכור כי לא כל כלב יתאים לצרכים

רועה קווקזי

רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ

אין ספק כי כל מי שמעוניין בכלב גדול ומרשים, יתעניין בכלב מגזע רועה קווקזי. מדובר על כלב חזק ועוצמתי, המגיע למשקל של 70 ק"ג ולגובה