איך תעזרו לכלב שלכם לעבור את הקיץ הקשוח?

אין ספק כי הקיץ הישראלי יכול להתיש כל אחד, מאחר ומדובר על טמפרטורות גבוהות ולחות לא הגיונית. רוב האנשים מנסים להעביר את חודשי הקיץ במזגן, אך לא כולם נותנים את הדעת לכלב שלהם. יש לזכור כי לכלבים חם ומחניק בדיוק כמו לבני האדם, לכן חשוב לנסות להקל עליהם ככל הניתן. מנגנון הקירור של הכלב מורכב בעיקר מאידוי הרוק בתהליך ההלחתה, הכולל נשימה עם פה פתוח והוצאת הלשון. התהליך דומה לתהליך ההזעה אצל בני האדם, לכן הכלב מאבד נוזלים וללא מקור מים זמין, הוא עלול להגיע לסכנת התייבשות. יש לציין כי כלבים בעלי אף פחוס, כמו בוקסרים, פקינזים ובולדוגים מתקשים עוד יותר לקרר את עצמם בעונת הקיץ, לכן הם זקוקים לסיוע חיצוני.

איך לעזור לכלב לעבור את הקיץ בשלום?

כל מי שמגדל כלב יודע כי מדובר על עוד בן בית, לכן רק הגיוני להשקיע בתנאים האופטימליים ביותר עבורו. הקיץ הישראלי יכול להיות קשוח במיוחד עבור כל כלב, במיוחד כאשר מדובר על גזעיים פרוותיים או בעלי אף פחוס. לכן חשוב להרחיק את הכלבים משמש ישירה וקופחת ולהימנע מהליכה על מדרכה לוהטת, העלולה לגרום לכוויות מכאיבות במיוחד בכפות הרגליים שלהם. חשוב להימנע מריצה עם הכלב בשעות החמות, מאחר והריצה מגבירה עוד יותר את טמפרטורת הגוף של הכלב. ניתן ואף מומלץ לרוץ עם הכלב ולאפשר לו לפרוק מתח ואנרגיה בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות הערב, לאחר שהטמפרטורות יורדות. מעבר לכך, חשוב לוודא כי לכלב יש כל הזמן גישה לקערת מים, במיוחד אם משאירים אותו בגינה למשך מספר שעות. יש לוודא כי לכלב יש צל ומכסה מהשמש ומספר קערות מים, למקרה שאחת מהן תישפך. 

טיפים לקיץ הלוהט לכל בעלי הכלבים

אחד הטיפים החשובים ביותר שיעזרו לכלב שלכם להתקרר ולא לסבול מהחום, הוא הקפדה על קוביות קרח בקערת המים. חלק מהכלבים נהנים לנשנש את קוביות הקר, בעוד שאחרים פשוט נהנים ממים קרירים ונעימים יותר. כמו כן, ניתן לפנק את הכלב עם ארטיק בייתי, הכולל חטיפים, פירות או ירקות שהכלב שלכם אוהב. ניתן להקפיא כוס חד פעמית עם נשנוש אהוב ומים ולאחר מכן לשחרר את הארטיק מהכוס ולהגיש לכלב. כמו כן, יש להימנע מלהשאיר את הכלב ברכב סגור, אפילו לא לכמה דקות, מאחר והרכב מתחמם במהירות ועלול לגרום למוות תוך זמן קצר בלבד.

אני ולדה ואני עומדת מאחורי רביבולושן דוגס. אני מאמינה כי לכל אחד מגיע לקבל את כלב החלומות שלו, לכן החזון שלי הוא לחבר בין הכלב לבעליו. אני מתמחה בייבוא והטסת כלבים לארץ, כולל טיפול בבירוקרטיה, טיפולים ווטרינרים חיוניים, בדיקות קפדניות של בית הגידול וכדומה. כל התהליך מתבצע בצורה חוקית ובטיחותית, על מנת לשמור על רווחת הגור והשקט הנפשי שלכם. למידע נוסף, צרו קשר!

מאמרים נוספים

יבוא כלב לישראל - למי אפשר לפנות על מנת להגשים את החלום?

אחת ולתמיד: כמה עולה לקנות כלב?

אנשים רבים מחפשים בנרות אחר הכלב המושלם ביותר עבורם, מאחר ורבים מעוניינים לצרף חבר נוסף למשפחה. אך יש לזכור כי לא כל כלב יתאים לצרכים

רועה קווקזי

רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ

אין ספק כי כל מי שמעוניין בכלב גדול ומרשים, יתעניין בכלב מגזע רועה קווקזי. מדובר על כלב חזק ועוצמתי, המגיע למשקל של 70 ק"ג ולגובה