יבוא כלב מחו"ל - מה צריך לדעת לפני שבוחרים יבוא כלבים לישראל

יבוא כלבים מחו"ל נשמע כמו אופציה אטרקטיבית מאוד למי שרוצה כלב גזעי, מיוחד, שאולי קשה למצוא בארץ. בחו"ל קל יותר למצוא כלבים עם תעודות גזע, עם פיקוח של FCI הבינלאומית, שאתם יודעים בדיוק מאיפה הם הגיעו וגם מגיעים עם אילן יוחסין מרשים.

רביבולושן דוגס מספקים ליווי אישי ומקצועי לכל משפחה שרוצה להתרחב עם חבר חדש על ארבע, שיענה בדיוק על הציפיות שלכם וישתלב אתכם בצורה מושלמת. 

אז מה חשוב לדעת לפני אימוץ כלב מחו"ל?

יבוא כלבים לישראל - בפיקוח משרד החקלאות

משרד החקלאות הוא המשרד האחראי על תחום יבוא כלבים מחו"ל והוא מציב לא מעט דרישות ותקנות, למי שרוצה להביא כלבים לישראל מארץ אחרת. הנה חלק מהן לדוגמה:

  • גיל הכלב צריך להיות לפחות 4 חודשים
  • הכלב צריך להיות מחוסן נגד כלבת, עם אישור וטרינרי ופנקס חיסונים בתוקף וללא זיופים, חשבו לדעת כי כחודש לאחר ביצוע חיסון הכלבת, הכלב נדרש לעבור בדיקת דם לצורך מדידת כמות הנוגדנים שהגוף פיתח כנגד כלבת. רק במידה והגוף פיתח כמות מספקת של נוגדנים, יהיה ניתן לקבל אישור להטסה ממשרד החקלאות.
  • הכלב צריך לעבור בדיקות וטרינריות לפני הטיסה ולהגיע עם אישור אמין של וטרינר על מצבו הבריאותי.
  • תעודת הבריאות הווטרינרית של הכלב צריכה להיות חתומה על ידי מנהל השירותים הווטרינריים של ישראל - עד 11 יום לפני הטיסה!
  • כדי להיכנס לארץ עם הכלב, תצטרכו להציג אישור שקיבלתם במייל מאת מנהל השירותים הווטרינריים בארץ. אחרת פשוט לא יתנו לכם להכניס אותו.
  • לאחר הנחיתה, תצטרכו לעשות לכלב בדיקה נוספת במסופי הנמלים. אלה פועלים בשעות מסוימות בלבד ולכן חשוב לבדוק מראש שאתם נוחתים בארץ בשעה שהם עובדים.
  • על הכלב להיות מסומן בשבב אלקטרוני לפי תקן ספציפי ועוד.

דרישות חברת התעופה על הטסת כלבים מחו"ל

לכל חברת תעופה יש דרישות שונות מעט לגבי הטסת כלבים מחו"ל. חברות תעופה שונות מחייבות תשלום בגובה שונה. יש כאלה המאפשרות להטיס כלבים קטנים בתא הנוסעים לעומת כאלה שלא. חברות שונות מחייבות שימוש בכלוב מסוג מסוים ועוד.

בנוסף, לכל כלב יש תגובה מעט שונה לתנאי הטיסה ולכן חשוב לוודא שיהיה לו הכי נוח שאפשר, שיהיו לו מים, אוכל ואולי תרופת הרדמה, או תרופת הרגעה כדי להקל עליו.

יבוא כלבים מסוכנים

עד כמה שזה מורכב לייבא לארץ כלבים רגילים, יבוא כלבים הנחשבים מסוכנים בישראל הוא אפילו מורכב יותר. יבוא של כלב כזה מחייב אישור מיוחד בכתב, איתור חברת תעופה שמוכנה להטיס כלב כזה וכן היערכות מראש למצב שבו לא תקבלו אישור להכניס את הכלב לארץ - גם זה יכול לקרות…

לסיכום, יבוא כלבים לארץ מחו"ל הוא תהליך מורכב, שאצלנו בצוות רביבולושן דוגס מטפלים בו כבר משלב האיתור של הכלב. חשוב לנו לא רק לעמוד בכל התנאים והדרישות הבירוקרטיות, אלא גם לוודא שאתם מקבלים כלב מושלם לאופי וסגנון החיים שלכם. כלב שיהיה החבר הכי טוב שלכם לשנים הבאות, שיהפוך להיות חלק בלתי נפרד מהמשפחה. למידע נוסף - דברו איתנו!

מאמרים נוספים

יבוא כלב לישראל - למי אפשר לפנות על מנת להגשים את החלום?

אחת ולתמיד: כמה עולה לקנות כלב?

אנשים רבים מחפשים בנרות אחר הכלב המושלם ביותר עבורם, מאחר ורבים מעוניינים לצרף חבר נוסף למשפחה. אך יש לזכור כי לא כל כלב יתאים לצרכים

רועה קווקזי

רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ

אין ספק כי כל מי שמעוניין בכלב גדול ומרשים, יתעניין בכלב מגזע רועה קווקזי. מדובר על כלב חזק ועוצמתי, המגיע למשקל של 70 ק"ג ולגובה