יבוא גורים / כלבים בוגרים מחו״ל: מה עדיף?

הכנסת כלב חדש הביתה להרחבת המשפחה היא תמיד אירוע מרחיב את הלב, מרגש ומשמח. עם זאת, רבים מתלבטים אם לאמץ כלב בוגר או גור צעיר וההתלבטות אף גדולה יותר במקרה של יבוא כלבים מחו"ל. צוות רביבולושן דוגס מסביר - מהם היתרונות והחסרונות של כל אפשרות ומתי מקובל לייבא לארץ כלבים בוגרים במקום גורים?

יבוא כלבים גזעיים מחו"ל - מתי מייבאים כלב בוגר ומתי מביאים גור?

לרוב כאשר מדובר על יבוא כלבים גזעיים מחו"ל, הכוונה היא לקניית גור גזעי, חמוד וצעיר, שניתן לאלף אותו בבית ולהרגיל אותו למשפחה.

אבל רבים מייבאים לארץ גם כלבים בוגרים - בעיקר כאשר מדובר על ייבוא כלב גזעי על ידי עולים חדשים, שרוצים להביא איתם לארץ את כל המשפחה - גם את הכלב האהוב שגדל איתם מגיל צעיר.

לכן רוב הישראלים המבקשים לקנות כלב גזעי בחו"ל ולייבא אותו לארץ, בדרך כלל מבקשים שנאתר עבורם גור ולא כלב בוגר. אמנם קיימים חוקים לגבי גיל הגור, שצריך להיות בן 3 - 4 חודשים לפחות, כדי להבטיח שהוא גמול, שהוא מקבל את כל החיסונים החשובים ושהוא בריא.

אבל רוב האנשים מעדיפים גור כי יותר קל לאלף אותו מגיל צעיר וגם להרגיל אותו למשפחה החדשה שלו. עם זאת, עדיין יש יתרונות לאימוץ כלב בוגר דווקא. 

יבוא גור גזעי מחו"ל - היתרונות:

  • גור צעיר הוא יותר חמוד ויותר קל להתאהב בו.
  • גור צעיר נקשר למשפחה החדשה ומאמץ אותה כמשפחתו שלו יותר בקלות.
  • ניתן לוודא יותר בקלות לגבי תנאי הגידול, ההריון והמחיה של הגור הקטן, כולל אילן היוחסין של ההורים שלו, כאשר לוקחים אותו ישירות מהמקום בו הוא נולד.
  • לפעמים יותר קל להטיס גור צעיר מאשר כלב בוגר.

מצד שני, גם לייבוא כלב בוגר יש יתרונות חשובים:

  • כלב בוגר לרוב לא צריך לעבור אילוף לעשיית צרכים מחוץ לבית והוראות בסיסיות אחרות
  • כלב בוגר הוא בדרך כלל רגוע וממושמע יותר מאשר גור צעיר
  • קל יותר לראות את האופי המוגמר של הכלב, את המראה שלו לאחר גדילה, כאשר אתם מקבלים כלב בוגר, לעומת גור צעיר, שיכול להשתנות מאוד במהלך הגדילה שלו.
  • כלב בוגר לעיתים קרובות זקוק לפחות תשומת לב וטיפול מאשר גור צעיר ולכן קל יותר להתמודד איתו בתחילת הדרך (אם לא מדובר על כלב שעבר טראומה והתעללות חלילה).

לסיכום, אם אתם מתלבטים איזה כלב כדאי לייבא מחו"ל, או לאמץ הביתה - אתם צודקים! חשוב לוודא שאתם בוחרים כלב מתאים עבורכם, עבור סגנון החיים והאופי שלכם, כדי שיהיה שידוך מוצלח, שיחזיק מעמד שנים ארוכות ויגרום לכם הנאה. לכן צוות רביבולושן דוגס מציע את ההתמחות והניסיון שלו, ליצירת התאמה מושלמת בין כלבים לבים הבעלים שלהם - הרבה לפני שהכלב מגיע אליכם לארץ. למידע נוסף - צרו קשר.

מאמרים נוספים

יבוא כלב לישראל - למי אפשר לפנות על מנת להגשים את החלום?

אחת ולתמיד: כמה עולה לקנות כלב?

אנשים רבים מחפשים בנרות אחר הכלב המושלם ביותר עבורם, מאחר ורבים מעוניינים לצרף חבר נוסף למשפחה. אך יש לזכור כי לא כל כלב יתאים לצרכים

רועה קווקזי

רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ

אין ספק כי כל מי שמעוניין בכלב גדול ומרשים, יתעניין בכלב מגזע רועה קווקזי. מדובר על כלב חזק ועוצמתי, המגיע למשקל של 70 ק"ג ולגובה