האם אפשר לאלף כלבים קטנים?

רבים מתלבטים בשאלה האם ניתן לאלף כלבים קטנים, אך התשובה היא ללא ספק חיובית. אין שום סיבה להאמין כי רק כלבים גדולים ניתנים לאילוף, מאחר וכלבים קטנים יכולים להתאים לאילוף בדיוק כמו כל כלב אחר. יש לזכור כי אומנם לכל גזע יש את הייחודיות והמאפיינים שלו, אך בסופו של דבר, עדיין מדובר על כלבים, שמסוגלים ללמוד פקודות ותרגילים שונים וישמחו לרצות את הבעלים שלהם. לכן כל כלב ניתן לאלף וללמד אותו טריקים ופקודות שונות, אך יש לזכור כי לכל גזע יש את היכולת שלו ללמוד דברים חדשים. חלק מהגזעים נחשבים לאינטיליגנטיים יותר, לכן הלימוד והאילוף שלהם יהיה מהיר ופשוט יותר, לעומת גזעים אחרים, שיתקשו מעט לקלוט את חומר הלימוד ויזדקקו ליותר תרגול וסבלנות. בכל מקרה, אסור לאבד את הסבלנות או לצעוק ולהתעצבן על הכלב, מאחר והוא אינו מבין את התסכול שלכם והדבר יוצר מתח מיותר.

אילוף כלבים קטנים – נקודות חשובות שכדאי להכיר!

קודם כל, יש לזכור כי כל כלב ניתן לאילוף, החוכמה היא בסך הכול למצוא את הגישה הנכונה עבורו. חשוב להבין כי כלבים קטנים אינם שונים במהותם מכלבים גדולים, למרות שלכל גזע יש את רמות האינטלגציה שלו. מי שמעוניין בכלב חכם במיוחד, שישמח כל הזמן לאתגרים חדשים, חייב לבחור בגזע מתאים. אך אין שום ספק כי כל כלב יכול ללמוד פקודות בסיסיות, שיקלו על החיים המשותפים שלכם. אין שום סיבה לסבול מכלב שאינו מחונך לצרכים, או לחילופין, כלב שהורס את הבית או נובח על בסיס קבוע. המטרה הסופית היא ליהנות מהחיים המשותפים עם הכלב, לכן חשוב להכיר את עקרונות האילוף ולבסס אותם בשטח. 

כלבים קטנים – כיצד לאלף אותם בצורה היעילה ביותר?

חשוב לא להתחיל בתהליך האילוף מוקדם מהדרוש, מאחר והדבר עלול לגרום ליותר נזק מתועלת. גורים מתחת לגיל 4 חודשים כדאי לחשוף לעולם ולהכיר להם כלבים, אנשים ומקומות שונים. בשבועות הראשונים שבהם הגור נמצא בבית, חשוב להקנות לו הרגלים בסיסיים. הדבר מאפשר לכלב ללמוד כיצד לחיות בסביבה אנושית וכיצד להתנהל נכון, דבר שמקל על האילוף והצבת הגבולות בגיל 4 – 5 חודשים. באופן כללי, מומלץ לתת דגש על ההתנהגות הרצויה של הכלב, על מנת להימנע בהמשך מתיקון של התנהגות בעייתית.

אנו בחברת רביבולושן דוגס מתמחים בייבוא והטסת כלבים מחו"ל. אנו מאמינים בצורך להתאים לכל אחד את הכלב האידיאלי ביותר עבורו, על מנת להבטיח מערכת יחסים מושלמת, המבוססת על התאמה טובה והבנה של שני הצדדים. אנו מספקים שירותי בוטיק, הכוללים את כל הבירוקרטיה הקשורה להטסת הכלבים לארץ. אנו נדאג לאתר את הכלב האידיאלי ביותר עבורכם באחד מבתי הגידול האיכותיים ביותר בחו"ל ולטפל בכל האישורים והתעודות הנחוצות, על מנת להטיס אותו לארץ. לקבלת ייעוץ ומידע נוסף, צרו קשר!

מאמרים נוספים

יבוא כלב לישראל - למי אפשר לפנות על מנת להגשים את החלום?

אחת ולתמיד: כמה עולה לקנות כלב?

אנשים רבים מחפשים בנרות אחר הכלב המושלם ביותר עבורם, מאחר ורבים מעוניינים לצרף חבר נוסף למשפחה. אך יש לזכור כי לא כל כלב יתאים לצרכים

רועה קווקזי

רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ

אין ספק כי כל מי שמעוניין בכלב גדול ומרשים, יתעניין בכלב מגזע רועה קווקזי. מדובר על כלב חזק ועוצמתי, המגיע למשקל של 70 ק"ג ולגובה