כלב גזעי - האם זה מספיק שהאמא והאבא מאותו הסוג?

יש הרבה יתרונות לתהליך של קניית כלב גזעי. אחד החשוב שבהם, הוא בחירה של כלב, שאתם יודעים מראש מה יהיו תכונות האופי שלו, ההתנהגות והמראה שלו, איזה סוגי טיפולים רפואיים הוא צריך ועוד. אבל האמת היא שיש הרבה חוסר הבנה לגבי - מה זה כלב גזעי בכלל, איך יודעים אם מוכרים לכם כלב גזעי באמת ואם באמת יהיו לו כל התכונות שאתם רוצים.

אז מה חשוב לדעת לפני שאתם מוציאים כמה אלפי שקלים על כלב גזעי? מה נחשב כלב גזעי באמת ולמה זה כל כך חשוב - לדעת איך לוודא שיש לכם כלב גזעי?

רביבולושן דוגס מגלים לכם את סודות המקצוע…

מי קובע מה זה כלב גזעי באמת?

אם בחרתם לקנות כלב גזעי על פני אימוץ של כלב נטוש מהכלבייה העירונית, זה סימן שאתם מוכנים להשקיע. זה סימן שאתם רוצים להשקיע, כי יש תכונות אופי, התנהגות ומראה של הכלב, שמאוד חשובות לכם. לכן, אם אתם כבר משקיעים, חשוב לדעת שאתם משקיעים בכלב הנכון.

נתחיל מזה, שיש ארגון עולמי, שנקרא התאחדות הכלבנים העולמית, שמרכזת את הנושא.

בהתאחדות הכלבנים העולמית, יש רכז לכל גזע של כלבים וגם תקנים שונים לכל גזע, שקובעים אם מדובר על כלב גזעי. 

כדי להיות בטוחים שיש לכם כלב גזעי באמת, הוא צריך לעמוד בכל התנאים של התקן (בין התנאים צריך גם אמא ואבא גזעיים כמובן, אבל זה רק אחד מהתנאים!) והוא גם צריך לקבל תעודה גזע של התאחדות הכלבנים העולמית.

איך קובעים מה זה כלב גזעי?

התקנים של התאחדות הכלבנים נקבעים לפי מסמכים רפואיים ובדיקות רפואיות, אבל גם לפי ידע היסטורי לגבי הגזע וכן לפי אילן יוחסין של הכלב ושל ההורים שלו.

כדי לקבל תעודת יוחסין, ההורים של הכלב צריכים להשתתף בתהליך הרבעה מאושר על ידי רכז הגזע, או לעמוד בתנאי התקן של הגזע בעצמם.

יש גם כלבים גזעיים ללא תעודות, ללא תעודות יוחסין וללא אישור של התאחדות הכלבנים העולמית. אבל כלבים אלה לא נחשבים גזעיים מבחינה רשמית.

המשמעות היא, שהם לא יכולים להשתתף בתחרויות רשמיות של הגזע, הם לא יכולים להשתתף בהרבעות רשמיות עם כלבים שיש להם תעודת גזע רשמית וכן הלאה.

למה חשוב לקנות רק כלב גזעי עם תעודות?

כלב גזעי עם תעודות הוא כלב שעבר תהליכי השבחה והרבעה מסודרים, בריאים, חוקיים ותקינים. כתוצאה, כלבים כאלה לא נמצאים בסיכון לסבול מבעיות רפואיות קשות, שניתן למנוע על ידי תהליכי השבחה וגידול בריאים ומפוקחים. בנוסף, כאשר התאחדות הכלבנים מעורבת בתהליך, היא גם מבטיחה לשמור על הכלבים מפני התעללות, הרבעת יתר וניצול של ההורים למטרות רווח על ידי מכירת גורים.

לסיכום, אנחנו מקווים שהידע המקצועי והניסיון שלנו לאורך השנים עזר לנו לענות לכם על השאלה מה זה כלב גזעי. צוות רביבולושן דוגס בעל ניסיון ומומחיות של שנים בכל הקשור לכלבים גזעיים, יבוא והרבעה חוקית שלהם. בכל שאלה נוספת, צוות רביבולושן דוגס כאן לרשותכם!

מאמרים נוספים

יבוא כלב לישראל - למי אפשר לפנות על מנת להגשים את החלום?

אחת ולתמיד: כמה עולה לקנות כלב?

אנשים רבים מחפשים בנרות אחר הכלב המושלם ביותר עבורם, מאחר ורבים מעוניינים לצרף חבר נוסף למשפחה. אך יש לזכור כי לא כל כלב יתאים לצרכים

רועה קווקזי

רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ

אין ספק כי כל מי שמעוניין בכלב גדול ומרשים, יתעניין בכלב מגזע רועה קווקזי. מדובר על כלב חזק ועוצמתי, המגיע למשקל של 70 ק"ג ולגובה