אילו סוגי כלבים כדאי לגדל בבית ואילו סוגים ממש לא

אם אתם אוהבים כלבים כמונו, אתם בטח יודעים שיש כלבים מתאימים לבית לעומת כלבים מתאימים לחיות בחוץ. כלבי בית הם לרוב פחות פעילים ויותר רגועים, או כאלה שצריכים מזגן והרבה מנוחה. לעומת כלבי חוץ שצריכים המון פעילות גופנית וגירויים וגם לא אכפת להם להישאר בחוץ שעות ארוכות. אז איך יודעים איזה כלב אפשר לגדל בבית ואיזה כלב יכול להשאיר בחצר?

צוות רביבולושן דוגס עם כל התשובות.

כלבים שמתאימים לגידול בבית

בימינו רוב האנשים גרים בדירה בבניין קומות בתוך העיר. 

רוב האנשים גם אוהבים כלבים ורוצים לגדל כלב, בתור חיית מחמד, או החבר הכי טוב שלהם.

אבל כדי להבטיח שידוך מושלם לשנים ארוכות של שמחה והנאה, חשוב להתאים את הכלב לסגנון החיים שאתם יכולים להציע לו. הנה 3 גזעי כלבים לדוגמה, שאפשר לגדל בבית בכיף:

בולדוג צרפתי - כלבים קטנים וחמודים, חברותיים ואוהבי משחק. אבל הם גם קצת עצלנים, אוהבים לנוח הרבה ולשבת במזגן. לכן הם אידיאלים למגורים בבית, עם משפחה וילדים. רק אל תשאירו אותם לבד יותר מדי כי הם זקוקים להרבה תשומת לב.

כלב שיצו - גזע קטן, מתוק ופרוותי, שאין לו נשירה!!! נחשב מושלם למגורים בבית בגלל השיער שלא נושר, אבל גם בגלל אופי מתוק, נאמן וחברותי, לצד זה שהוא לא ממש צריך או רוצה לצאת לטיולים ארוכים, אלא בעיקר לקבל המון אהבה מהבעלים שלו.

פומרניין - אחד הגזעים האהובים בישראל, מושלם למגורים בבית בגלל גודלו הקטן והאופי הנוח שלו. הוא לא זקוק לפעילות גופנית רבה, אבל חשוב להוציא אותו לפחות פעם ביום ליום אחד ארוך. חוץ מזה, תנו לו בעיקר לעקוב אחריכם לכל מקום בבית והמון ליטופים.

כלבים שלא מתאימים למגורים בבית

האמת שכמעט שאין דבר כזה. לרוב מדובר על כלבים גדולים, שצריכים הרבה מקום, או כלבים שצריכים הרבה פעילות, לצד כלבים שצריכים הרבה מרחבים וחופש. 

יש גזעי כלבים כמו פירנאי למשל, שצריכים להיות המון בחוץ והם גם גדולים מאוד. אז רצוי שיהיה להם מרחב חיצוני להיות בו, אבל הם יכולים לבלות חלק מהזמן אתכם בבית בשמחה, אם רק תתנו להם לטייל כמה שיותר.

כלבי בורדר קולי, כמו כלבי רועים אחרים, זקוקים להמון פעילות גופנית, גירויים שכליים ומרחב להשתוללל בו. אבל גם אותם אפשר לגדל בבית אם מקפידים להוציא אותם, לשחק איתם, לתת להם תרגילים ולאפשר להם להוציא את כמויות האנרגיה המטורפות שיש להם בגוף.

גולדן רטריבר הוא אחד הכלבים הכי משפחתיים, מתוקים ואוהבים, שכיף לגדל בבית. אבל גם הוא זקוק להמון פעילות ומשחק ולכן כדאי שתהיה לו חצר לצאת אליה ולשחק עם המשפחה. 

לסיכום, חשוב להתאים את הכלב לאורח החיים ולסגנון החיים שלכם, אבל אתם לא חייבים להכיר את כל הגזעים כדי לדעת מה הכי מתאים לכם. פשוט דברו איתנו ואנחנו כבר נעשה את ההתאמה בשבילכם!

מאמרים נוספים

יבוא כלב לישראל - למי אפשר לפנות על מנת להגשים את החלום?

אחת ולתמיד: כמה עולה לקנות כלב?

אנשים רבים מחפשים בנרות אחר הכלב המושלם ביותר עבורם, מאחר ורבים מעוניינים לצרף חבר נוסף למשפחה. אך יש לזכור כי לא כל כלב יתאים לצרכים

רועה קווקזי

רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ

אין ספק כי כל מי שמעוניין בכלב גדול ומרשים, יתעניין בכלב מגזע רועה קווקזי. מדובר על כלב חזק ועוצמתי, המגיע למשקל של 70 ק"ג ולגובה