למה כולם אוהבים כלבי צ'או צ'או

כלב צ'או צ'או הוא אחד הגזעים היותר מסתוריים ומעניינים של כלבים בעולם.

הוא מגיע במקור מהמזרח הרחוק, אבל מלכי ומלכות אירופה אימצו אותו וגידלו אותו לאורך ההיסטוריה. הוא נחשב בעל אופי חתולי ועצמאי, אבל גם מאוד מחובר למשפחה, נאמן ואוהב.

מצד אחד הוא נראה כמו אריה עם רעמה ענקית ומצד שני הפרצוף שלו נראה לפעמים כמו פרצוף של לוחם סומו לפני הקרב.

אז מה כל כך מיוחד בכלב הזה? מה הופך אותו לכזה מסתורי ונחשק יותר מהרבה סוגי כלבים אחרים והאם כדאי לגדל כלב צ'או צ'או בעצמכם?

50 גוונים של סגול - 10 דברים מעניינים על כלב צ'או צ'או

הנה כמה דברים שאולי ידעתם על כלב צ'או צ'או ואולי לא, אבל אלה הדברים שהופכים אותו כל כך מיוחד ונחשק:

  • לכלבי צ'או צ'או יש לשון סגולה, או עם כתמים סגולים ולפעמים גם עם כתמים שחורים. זהו הכלב היחיד בעולם עם המאפיין המוזר הזה.
  • לכלבי צ'או צ'או יש רגליים אחוריות ישרות, ללא מפרקים. זה גורם להם להליכה קצת נוקשה ומצחיקה, שגם גורמת להם להיראות יותר רציניים וקשוחים ממה שהם באמת.
  • זהו הגזע העתיק ביותר בעולם של כלב עד כמה שידוע. העובדה הזו נקבעה לפי הפרופיל הגנטי של כלבי צ'או צ'או, שהוא הכי דומה לזאבים מכל הכלבים האחרים.
  • הגוון העיקרי של פרוות כלבי צ'או צ'או הוא חול בהיר. אבל יש גם כלבי צ'או צ'או לבנים, או שחורים וגם בצבע חום כהה וכל מה שבאמצע.
  • למרות שהפרווה שלו עבה, ארוכה וחמה מאוד - אסור לגלח כלבי צ'או צ'או לעולם! 
  • מצד שני, כדי שלא לסבול מערימות של פרווה מפוזרת ברחבי הבית וגם כדי שיהיה לכלב עצמו נעים יותר, חשוב לסרק אותו מדי יום ולוודא שהוא נמצא במקום קריר ונעים.
  • הם יכולים להיות מאוד עצמאים ובעלי אופי אינדיבידואלי (קצת כמו חתולים) ולכן חשוב לאלף אותם מגיל צעיר, להבהיר להם מי הבוס בבית (אתם כמובן) וגם לטייל איתם רק עם רצועה - שלא יברחו.
  • בימי קדם נהגו להציב כלבי צ'או צ'או במקדשים, שכן הם נחשבו לבעלי כוחות מיסטיים ויכולת טבעית לגרש את כוחות הרשע.
  • בימים עברו, כלבי צ'או צ'או היו כלבי מלחמה או כלבי ציד. אבל כיום הם נחשבים כלבים בעלי אופי אצילי, רגוע וממושמע - אם דואגים לחנך אותו כמו שצריך.
  • מדובר על כלב שיכול להסתדר מצוין בדירה קטנה או בבית קרקע עם חצר - כל עוד מאפשרים לו לנוח ולישון כמה שהוא רוצה (רצוי במזגן).


לסיכום, כלבי צ'או צ'או נחשבים מאוד מיוחדים ולכן גם נחשקים, אז אנחנו לגמרי מבינים אם גם אתם רוצים אחד כזה בבית. צוות רביבולושן דוגס מתמחה באיתור ויבוא של כלבים גזעיים בריאים ואיכותיים מחו"ל והתאמה מדויקת שלהם לבעלים. אם גם אתם רוצים להכיר את החבר הבא במשפחה שלכם - צרו קשר ונשמח לעזור!

מאמרים נוספים

יבוא כלב לישראל - למי אפשר לפנות על מנת להגשים את החלום?

אחת ולתמיד: כמה עולה לקנות כלב?

אנשים רבים מחפשים בנרות אחר הכלב המושלם ביותר עבורם, מאחר ורבים מעוניינים לצרף חבר נוסף למשפחה. אך יש לזכור כי לא כל כלב יתאים לצרכים

רועה קווקזי

רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ

אין ספק כי כל מי שמעוניין בכלב גדול ומרשים, יתעניין בכלב מגזע רועה קווקזי. מדובר על כלב חזק ועוצמתי, המגיע למשקל של 70 ק"ג ולגובה